Öğrenciler ''yla sosyalleşiyor

Giriş Tarihi: 11.1.2016 10:05
Öğrenciler 'yaşam alanı'yla sosyalleşiyor

'deki bir lisede, ev ortamına benzer oluşturulan "" sayesinde öğrenciler boş zamanlarını daha verimli değerlendirebiliyor.

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin koridorunda okul idaresince oluşturulan alanda, öğrenciler birçok kaynak eserin yer aldığı kütüphaneden istifade etmenin yanı sıra satranç oynama, sohbet etme, dinlenme ve ortak çalışmalar yapma imkanı buluyor.

Okul Müdürü Şevket Yurduseven, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrenci kitap ikilisinin birbirinden uzaklaştırıldığında toplumda okuma oranının düştüğünü, bunun için bazı alışkanlıkları değiştirmek istediklerini belirtti.

Öğrenciler memnun

Okulun 10. sınıf öğrencilerinden Ebru Kürkçü de uygulamadan büyük memnuniyet duyduklarını aktardı.

nda kendilerini ev ortamında hissettiklerini anlatan Kürkçü, şöyle konuştu:

"Özlediğimiz bir uygulamanın gerçekleşmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Derslerden çıkınca kendimizi yaşam alanına atıyoruz ve bu ortamda kendimizi daha rahat hissediyoruz. Yaşam alanındaki kütüphaneden istediğimiz kitapları alarak okuyor ve istediğimiz şekilde araştırmalarımızı yapıyoruz. Satranç oynama, günün stresini atma, öğretmenlerimizle etüt dersleri yapma, bilgisayar ve internet kullanma, arkadaşlarımızla sohbet edip çay ve kahve içme imkanımız var. Kısacası bu yaşam alanı bize bir ev ortamı, ev rahatlığı oluşturdu. Kendimizi evimizde gibi hissediyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenciler 'yaşam alanı'yla sosyalleşiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN