Türkiye'nin en iyi haber sitesi

veli bilgilendirme sistemi

veli bilgilendirme sistemi (vbs) giriş yapmak için hemen tıkla. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından belirlenen çalışma takvimine göre okulların ilk dönemi 22 Ocak Cuma günü sona eriyor ve tatil başlıyor. Öğrenciler de cuma günü karne almadan önce karne notu hesaplaması yapmak istiyor. İşte giriş ekranı ve takdir teşekkür hesaplama işlemleri buradan yapılıyor. ne karneler alındıktan sonra yoğun bir giriş gerçekleşeceği bekleniyor.

Giriş Tarihi: 22.1.2016 10:16
E-okul veli bilgilendirme sistemi
E-okul veli bilgilendirme girişi yapma ve takdir teşekkür hesaplama işlemlerini haberimizde sizlerle paylaşıyoruz. Öğrencilerin uzun zamandır beklediği an geldi çattı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takvimine göre, 22 Ocak Cuma günü okullar yarıyıl tatiline girecek. Cuma günü karne alacak olan milyonlarca öğrenci de, takdir teşekkür hesaplaması yaparak ortalamalarını görmek istiyorlar. Karne notu hesaplaması yapmak için gereken bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. E-okul veli bilgilendirme sistemi (VBS) giriş yapmak ve takdir teşekkür hesaplamak için buradan faydalanabilirsiniz. İşte ayrıntılı bilgiler.

E-OKUL'A GİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ!


E Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrencilerin durumları ile ilgili pek çok konu hakkında bilgi alınması mümkündür.

- Öğrencilerin devamsızlık durumlarını sorgulamak,
- Öğrencilerin yazılı notlarını öğrenmek,
- Karne notlarını sorgulama
- Sınav tarihlerini öğrenme
- sınıf bilgilerini öğrenme

Bunlara benzer pek çok bilgiyi E Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenmek mümkün.
E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi velilere çok büyük bir kolaylık sağlıyor. Veliler artık E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde notlara internet üzerinden ulaşabilecek.
E-Okul Nedir?

E-Okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içerir.

E-Okul Veli Bilgilendirme sistemi sayesinde öğrenebilecekleriniz
Duyurular: Okul yöneticileri ve öğretmenleri tarafından bilgilendirme adına yapılan tüm açıklamalar.
Devamsızlık Bilgileri: Dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar,

Not Bilgileri: Öğrencinin okulda aldığı sınav, proje ve performans belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlar,

Sınav ve Proje Bilgileri: Öğrencinin hangi dersten ne zaman sınav olacağı ve projesini teslim edeceği tarihler,

Öğrenci T.C. Kimlik No: İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen 11 basamaklı numaradır. T.C. Kimlik Numarası bulunamayan öğrenciler için e-Okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numarakullanılmaktadır.

Öğrenci Okul No: Okula kayıt sırasında verilen numaradır.Her öğrencinin mutlaka bir okul numarası bulunmaktadır.Sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın bilinmesi gerekir.
E Okul üzerinden hangi bilgiler öğrenilir?
- Devamsızlık durumu
- Sınav sonuçları
- Şube başarı ortalaması
- Karne notları
- Sınav tarihleri
- Aldığı belgeler
- Yıl sonu notları
- Haftalık ders programı
- Sınıf bilgileri
- Nakil durumu

Öğrenci yada Veli e okul'un sağladığı bilgilere nasıl ulaşır?
1- Numaralı bölgeye Güvenlik Kodunu yazın.
2- Numaralı bölgeye öğrencinin TC. Kimlik numarasını giriniz.
3- Numaralı bölgeye de öğrencinin Okul Numarası'nı girerek öğrencinin tüm bilgilerine ulaşabilirsiniz.


E Okul Mobil Uygulaması nedir?
E okul mobil uygulaması farklı işletim sistemlerine göre hazırlanmıştır. Bu açıdan kişilerin işletim sistemlerine göre uygulama marketlere giriş yaparak uygulamayı indirmesi gerekir. İndirme işlemlerinin tamamlanmasının ardından e okul mobil uygulaması otomatik olarak cihazlara kurulacaktır. Kurulum işleminin bitmesi ile birlikte ise herhangi bir sorun yaşamadan giriş yapılarak bilgi sağlanabilir.
E okul mobil uygulaması aracılığıyla da yine öğrencilerin okuldaki tüm durumları hakkında bilgi sağlanacaktır. Özellikle ders notları bölümü yoğun bir kullanım alırken, veli ya da öğrencilerin ders notlarını takip etmek için e okul mobil uygulamasındaki notlar bölümünü de kullanabilir. E okul mobil uygulamasının kullanımından indirime işlemlerine kadar hiçbir bölümünde ücret istenmemektedir.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulan sistem sayesinde her zaman öğrencilerin takibinin yapılarak, okul hakkında bilgi alınması sağlanmıştır. Eğer sizler de akıllı cep telefonları ya da tablet kullanıyorsanız mobil uygulamayı cihazlarınıza indirebilirsiniz. Belirli aralıklarla güncellemesi yapılan uygulamanın güncellemelerinin de takip edilerek gerektiği zamanlarda cihazlara yüklenmesi önemlidir. Böylece sorun yaşanmadan sistem sürekli kullanılabilir.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Nasıl Giriş Yapılır?

E-Okul veli bilgilendirme sistemine girdiğinizde karşınıza ilk olarak bir sayfa gelecektir. Bu sayfada ilk olarak resimde verilen sayıları doğru bir şekilde kodlamanız gerekmektedir. Daha sonra öğrenci TC kimlik numarasını girmelisiniz. Son olarak da öğrenci okul numarasını girdikten sonra tamam butonuna tıklamanız gerekir. Daha sonra açılmış olan sayfadan öğrenci fotoğrafı ile birlikte bazı bilgileri girerek E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilirsiniz. E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaptıktan sonra öğrencinin okulla ilgili tüm bilgilerine ulaşabilir okul ve öğrenci ile ilgili tüm gelişmeleri takip altına alabilirsiniz.

Veli Bilgilendirme Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Bu sistem, velilerin çocuklarının eğitimini daha fazla yönlendirebilmesini ve denetlemesini sağlamaktadır. Böylece çocukların eğitimdeki başarılarını artırmak amaçlanmaktadır. Yoğun iş yaşamı ve çalışma şartları sebebi ile sürekli okula gidip gelemeyen veliler artık oturdukları yerden çocuklarının eğitim durumları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilecekler. Böylece eğitimde kalitenin artırılması ve başarılı bireyler yetiştirilerek topluma kazandırılması hedeflenmektedir.

e-Okul Nedir?

e-Okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içerir.
e-Okulun Kapsamı

* Şu anda e-Okul modülüne tüm resmi ve özel ilköğretim okulları, anaokulları ve özel eğitim okulları giriş yapmaktadır. İleride ortaöğretim kurumlarının da sisteme dahil edilmesi düşünülmektedir.
e-Okulda Neredeyiz?

* Şu an itibariyle öğrencinin okula kaydı, dosya bilgilerinin ve resminin sisteme işlenmesi, nakil alma ve nakil verme işlemleri, devamsızlık girişi ve devamsızlık takibi, okulun ders programının, okutulacak derslerin ve dersi okutacak öğretmenlerin bilgilerinin işlenmesi, sınav tarihleri ve gelişim raporu işlemleri e-okul sistemi üzerinden yapılabilmektedir.

e-Okulda Neler Olacak?

* Kısa vadede öğrencilerin sınav ve projelerden aldıkları notların sisteme işlenmesi, öğrenciye karne, takdir, teşekkür gibi belgelerin verilmesi ile ilgili ekranlar devreye alınacaktır.
* Orta ve uzun vadede ise öğrencilerin bedensel gelişim grafiklerinin sistemden alınabilmesi, aşı kartlarının sisteme işlenmesi gibi, bir ilköğretim okulunda öğrencilerle ilgili olarak yapılan tüm iş ve işlemleri yapabilmek için oldukça detaylı ekranlar eklenecektir.

* Ayrıca sistem öğrenci velilerine de açılacak olup, bir öğrenci velisinin öğrenciye ait notları, gelişim raporlarını ve devamsızlık durumunu internet üzerinden takip edebilmesi sağlanacaktır.
* Okullarımıza düşen en öncelikli ve acil görev e-okul sistemi üzerinde şube ve öğrenci listelerinin tam ve doğru olmasını sağlamaktır. Bu nedenle, kaydı o okulda olup da e-okulda bir başka okulda görünen öğrencinin nakli hemen alınmalı, nakil giden öğrencilerin nakil onayları yönetmelikte öngörülen süre içerisinde verilmeli, e-okula daha önce hiç kaydedilmemiş olan ara sınıf öğrencileri ilgili ekrandan sisteme kaydedilmeli, sınıfı ya da şubesi hatalı olan öğrencilerin bilgileri ivedilikle düzeltilmelidir.

* Sınıf listelerindeki eksiklikleri ve hataları gideren okullarımız, sistemde öğrencilere ait istenen tüm bilgileri de doğru ve eksiksiz olarak işlemekle yükümlüdür. Sistemde yer alan hiçbir bilgi gereksiz değildir. Artık Bakanlığımız öğrencilerle ilgili bilgileri okullardan istemeyecek, sistemden anlık olarak alacaktır. Bu nedenle tüm bilgilerin büyük bir özenle doldurulması gerekmektedir.

* Sınav belgelerinde kullanılacak olan öğrenci resimleri de sistem üzerinden alınacağından, okullarımızın son günlerde sıkışıklık yaşamamaları amacıyla özellikle 6,7 ve 8. sınıf öğrencilerin resimlerini öncelikli olarak sisteme kaydetmeleri gerekmektedir.

E-okul veli bilgilendirme sistemi (vbs) giriş yapmak için hemen tıkla. e-okul girişi ile takdir teşekkür hesaplaması yapma işlemlerini haberimizden görebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından belirlenen çalışma takvimine göre okulların ilk dönemi 22 Ocak Cuma günü sona eriyor ve tatil başlıyor. Öğrenciler de cuma günü karne almadan önce karne notu hesaplaması yapmak istiyor. İşte e-okul veli bilgilendirme giriş ekranı ve takdir teşekkür hesaplama işlemleri.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-okul veli bilgilendirme sistemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN