Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, Rusya, Hindistan ve Çin uzmanları yetiştirecek

Türkiye Gençlik Vakfı, "" çerçevesinde, Çin, Hindistan ve Rusya uzmanları yetiştirecek.

Giriş Tarihi: 25.1.2016 16:17
TÜGVA, Rusya, Hindistan ve Çin uzmanları yetiştirecek

Türkiye Gençlik Vakfı (), "" çerçevesinde, Çin, Hindistan ve Rusya uzmanları yetiştirecek.

TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vakıflarının kısa süre önce kurulmuş olmasına rağmen 81 ilde teşkilatlanmasını tamamladığını söyledi.

Alışılagelmiş vakıfçılık faaliyetlerinin ötesinde sıra dışı ve ülke çıkarlarını merkeze alan projeleri hayata geçirmek için uğraştıklarını belirten Emanet,

12-35 yaş arası herkese hitap ettiklerini dile getirdi.

TÜGVA'nın başlattığı "Bölge Yetiştirme Uzmanı Programı" hakkında da bilgi veren Emanet, gelecekte Türkiye'yi yönetecek gençleri en iyi şekilde yetiştirme gayretinde olduklarını vurguladı.

Programın, genel hizmetlerin dışında özel bir alana odaklandığını aktaran Emanet, şunları anlattı:

"Vakıf olarak konu ile alakalı ihtiyaç duyulan alanlara bakarak imkanlarımız dahilinde Türkiye'nin gelecekteki insan kaynağına cevap vermek, destek olmak istiyoruz. Bölge Uzmanı Yetiştirme programıyla büyüyen bir güç olarak Türkiye'nin daha iyi tanınabilmesi ve bu sayede daha fazla söz sahibi olabilmesi adına Rusya, Çin ve Hindistan'a öğrenci gönderip o bölgelerin sadece siyasi ve iktisadi arka planını, temellerini değil kültürel ve sosyal altyapısını da öğrenecek ve edindiği bu bilgileri ileride ülkemizin ve milletimizin hizmetinde kullanabilecek uzmanlar oluşturma gayretindeyiz. Eğer tanınabilir olmak istiyorsanız öncelikle sizin, sizin dışınızda olanı tanımanız gerekir. Tanımadığınız zaman da söylemleriniz sığ ve yetersiz kalabilir. İleride oluşabilecek benzer durumlar karşısında gündelik ezber söylemler yerine, olayları derinlemesine analiz edebilecek, o ülkeyi en az o ülkenin kendi bilinçli vatandaşı kadar iyi tanıyabilecek insanlar yetiştirmek istiyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜGVA, Rusya, Hindistan ve Çin uzmanları yetiştirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN