'ten video geldi! AÖF Sınav Sonuçları açıklanma zamanı belli oldu!

sınav sonuçları ile ilgili olarak video yayımladı. Açıköğretim Fakültesi tarafından yayımlanan videoya göre 23-24 ocak tarihlerinde gerçekleştirilen AÖF sınav sonuçları o tarih aralığında açıklanıyor. Böylece "AÖF sınavı ne zaman açıklanacak?" sorusunun yanıtı da net olarak yanıtlanmış oluyor.

Giriş Tarihi: 8.2.2016 11:58 Güncelleme Tarihi: 12.2.2016 11:30
AÖF'ten video geldi! AÖF Sınav Sonuçları açıklanma zamanı belli oldu!
Son günlerde sürekli olarak öğrencilerin merak ettiği sorular arasında yer alan "AÖF sınavları ne zaman açıklanacak? Bugün açıklanır mı? Sonuçlar açıklandı mı?" soruları, Google'a sürekli olarak sorulduğu gibi Anadolu Üniversitesi'ne de oldukça fazla sorulmuş gibi görülüyor. Bundan dolayı tarafından sınav sonuçlarının açıklanma tarihi ile ilgili bir video yayımlandığı düşünülüyor.

SON DAKİKA: AÖF SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI!
HEMEN SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN:
http://sabah.im/aofsonuclari


AÖF, 23-24 ocak 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen sınavlar için ilk 10 gün sessizliğini korumuştu. Daha sonra "AÖF anadolum" isminde facebook sayfası oluşturarak ilgili videoyu bizlerle paylaştı.

AÖF'ün facebook sayfası ilk açıldığında haber yaparak sizlere duyurmuştuk. Şuan AÖF tarafında olan en ufak gelişmeleri dahi size aktarmaya devam ediyoruz.

İşte o gelişmeler arasında yer alan ve AÖF sınav sonuçları ile ilgili AÖF tarafından yayımlanan video:

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor?

olarak sınav sonrası amacımız, notlarını merakla bekleyen öğrencilerimize, sınav sonuçlarını olabildiğince hızlı bir şekilde duyurmaktır. Tüm sınav merkezlerinden gelen sınav evraklarının değerlendirilip, sonuçların açıklanması sınav tarihinden itibaren yaklaşık 20 günü bulmaktadır.

AÖF


AÖF SINAVLARI HAKKINDA
Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde güz döneminde güz dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı, bahar döneminde bahar dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı olmak üzere ilgili öğretim dönemlerinde yeni kayıt yaptıran ve kaydını yenileten öğrencilere dört sınav yapılmakta olup öğrenciler Cumartesi-Pazar günleri sabah ve öğleden sonra dört oturumda sınavlara katılmaktadırlar.

- Sınavlar Türkiye ve K.K.T.C. Lefkoşa'da aynı saatlerde sabah 9.30'da, öğlenden sonra 14.00'da yapılmaktadır.

- Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavlar beş seçenekli çoktan seçmeli test şeklinde yapılmaktadır.
Sınavın yapıldığı Cumartesi ve Pazar günlerinde AÖF büroları 08.00 – 16.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

- Öğrenciler seçmiş oldukları sınav merkezlerinde sınava katılırlar. Öğrencilerin; ara sınav ve dönem sonu sınavlarına hangi il, ilçe, bina, salon, sıra, tarihte ve saatte sınava gireceği "Fotoğraflı Sınava Giriş Belgesi"nde belirtilmektedir.

- Öğrenciler, Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesini sınav tarihinden bir hafta öncesinde www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Öğrenci Girişi bölümüne TCKN ve şifreleri ile giriş yaparak kendi sayfalarından veya AÖF Bürolarından alabilirler.

- Fotoğraflı Sınav Giriş Belgeleri öğrencilerin adreslerine posta ile gönderilmemektedir.

- Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar.

- Öğrenciler sınava girecekleri binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görmeli ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunmalıdırlar.

- Sınavların organizasyonu, uygulama ve değerlendirilmesi Anadolu Üniversitesince yürütülmektedir.

Sınav Süresi ve Sınav Oturumları


- Öğrencilere, sınava gireceği her ders için 20 soru sorulacak, 30'ar dakika sınav süresi verilecektir.
- Sınavlar Cumartesi-Pazar günleri dört oturum halinde yapılmaktadır.
- Güz döneminde; Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 1. ve 5. yarıyılların, öğleden sonra oturumunda 3. ve 7. yarıyılların; bahar döneminde - - - Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 2. ve 6. yarıyılların, öğleden sonra oturumunda 4. ve 8. yarıyılların sınavları yapılmaktadır.

Sınav Yeri Organizasyonu


- Öğrencilerin oturduğu semt ve ilçeye göre seçtiği sınav merkezi kapsamında bulunan okullara öğrencilerin sorumlu olduğu dersler, kayıtlı bulundukları yarıyıl vb. ölçütler göz önüne alınarak bilgisayar sistemiyle ve birbirini takip eden düzen içerisinde sınav ataması yapılmaktadır.

- Üniversitemiz, sınav merkezine ulaşımın kolay sağlanması, öğrenci yoğunluğu ve sınav yapılacak binaların sınava uygun olup olmadığı gibi kriterleri de göz önüne almaktadır.

- Toplu sınav ataması anında herhangi bir öğrencinin yerinin değiştirilmesi kendi koşullarına benzer gruptan ayrılarak başka bir salon veya binaya atanması mümkün değildir.

- Öğrenciler ikamet ettikleri semte göre uygun olan üniversitemiz tarafından belirlenen sınav merkezlerini seçebilmektedir.

Sınav Soru ve Cevapları ile Sınav Sonuçlarının İnternette Yayımlanması


- Geçmiş yıllardan günümüze kadar yapılmış açıköğretim sınavlarının sorularına Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sisteminden erişebilirsiniz.

- http://sinav.eogrenme.anadolu.edu.tr adresinden TCKN ve şifrenizle oturum açarak çıkmış sınav sorularına bakabilir ve cevap anahtarı kısmından soruların doğru cevaplarını görebilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖF'ten video geldi! AÖF Sınav Sonuçları açıklanma zamanı belli oldu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN