Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrenciler için harekete geçti

Antalya Doğa Bilim İlkokulu öğrencileri, ne engel olmak için bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Uluslararası çevre örgütü WWF tarafından ilan edilen "National Sweater Day"de öğrenciler, okula en sevdikleri kazaklarını giyerek ne karşı harekete geçti.

Giriş Tarihi: 8.2.2016 15:59
Öğrenciler iklim değişikliği için harekete geçti

Uluslararası çevre örgütü WWF tarafından Kanada'da 9 Şubat 2013'te ilan edilen "National Sweater Day" ()'nde Doğa Okulu öğrencileri, yarı yıl tatilinin bitip okulların yeniden açıldığı bugün, okula en sevdikleri kazaklarını giyerek gittiler. Bu sayede ısınmaları için gereken enerjinin, yakıt tüketimini arttırmak yerine mevsime göre giyinerek de sağlanabileceğini fark ettiler.

SERA GAZLARI HAKKINDA BİLGİ VERDİLER

Öğrenciler, küresel konusunda farkındalık yaratmak için okul, ev ve iş yerlerinde ısıtma amacıyla salınan sera gazları hakkında çevrelerini de bilgilendirdiler.

Fosil yakıtların yanması, ormanların yok edilmesi ve endüstriyel etkinlikler gibi insan aktivitelerinin beraberinde sera gazları denilen karbondioksit, metan, ozon ve diazot monoksit vb. gazların atmosferde artmasına neden olduğunu vurgulayarak bu konuda toplumsal farkındalık oluşturdular.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenciler iklim değişikliği için harekete geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN