Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sayesinde okuluna kavuştu

Giriş Tarihi: 17.2.2016 17:24 Güncelleme Tarihi: 17.2.2016 17:26
ALO 147 sayesinde okuluna kavuştu

'nın ilçesinde, ağabeyi yatılı okumasına izin vermediği için liseye devam edemeyen 16 yaşındaki Dilan Taşdemir, Milli Bakanlığı İletişim Merkezi ""den yardım istemesi üzerine okuluna kavuştu.

ilçesine bağlı Baldere köyünde yaşayan ve bu yıl pansiyonlu olarak Hamur Başsavcı İhsan Eroğul Kız teknik ve Meslek Lisesi'ne kaydolan Dilan Taşdemir, ağabeyinin pansiyonda kalmasına karşı çıkması üzerine okula gidemedi. Devamsızlık yapan Dilan, okula gitme isteğine karşın ailesini ikna edemeyince Milli Bakanlığının iletişim merkezi ""yi arayarak yardım talep etti.

Bakanlıktan yapılan bilgilendirmeyle Hamur İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç, Şube Müdürü Mehmet Demir ve rehber öğretmen Yıldız Gök Keski'den oluşan komisyon aileyi Baldere köyündeki evlerinde ziyaret etti.

Aileye pansiyonların güvenli oluşu ve eğitimin önemi konusunda bilgi veren Karakoç ve beraberindeki komisyon üyeleri, yaptıkları uzun görüşme sonucunda Dilan'ın yeniden okula devam etmesini sağladı.

Devamsızlık sonucu derslerinden geri kalmış olmasına rağmen yeniden okula gidecek olmayı büyük bir sevinçle karşılayan Dilan Taşdemir, "okuyarak, ileride mimar olmak istediğini" söyledi.

Hamur İlçe Mili Eğitim Müdürü Karakoç da aileyi kararlarından dolayı kutlayarak, "Kızımızın hayalindeki mesleğe ulaşması için elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ALO 147 sayesinde okuluna kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN