lerde '' yoğunluğu

Giriş Tarihi: 12.3.2016 15:52 Güncelleme Tarihi: 12.3.2016 15:55
Türbelerde 'YGS' yoğunluğu

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı öncesi pek çok sınava girecek öğrenciler ile ailelerinin ziyaret akınına uğradı.

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı () öncesi pek çok sınava girecek öğrenciler ile ailelerinin ziyaret akınına uğradı.

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan ve yetiştirdiği din alimleriyle ön plana çıkan Erzurum'da, YGS sınavı öncesi türbelerde yoğunluk yaşandı. Aileleriyle kentteki Abdurrahman Gazi, Habib Baba ve Rabia Hatun türbelerini ziyaret eden öğrenciler, hayalini kurdukları üniversiteyi kazanmak için ilk adım olan YGS'de iyi bir puan alabilmek için ellerini semaya kaldırarak dua etti.

Sınava girecek kızı için ailesiyle türbeleri ziyaret eden Mustafa Günaçan, kızının ilk defa üniversite sınavına gireceğini, bunun için ailesiyle türbeleri ziyaret ederek dua ettiklerini söyledi.

Erzurum'un maneviyatı yüksek bir şehir olduğunu ifade eden Günaçan, şöyle konuştu:

"Zaten ailecek sürekli buraları ziyaret edip bu manevi havayı teneffüs ediyorduk. Bu kez 'kızımız sınava girecek, hem ziyaretini yapalım hem dua edelim' diye geldik."

"Üzerimize düşeni yaptık, gerisini Allah'a bırakıyoruz"

YGS'ye girecek öğrencilerde Volkan Emel ise gece gündüz sınav için çalıştıklarını ve son günlerde ise dua etmek için türbeleri ziyaret ettiklerini anlattı.

Öğrencilerden Mustafa Bayrak da çok çalışarak üzerilerine düşen görevi yerine getirdiklerini ve gerisini Allah'a bıraktıklarını ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türbelerde 'YGS' yoğunluğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN