Türkiye'nin en iyi haber sitesi

larda ayrı cevap kağıdı sına son

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi () ı Prof. Dr. , kurumun uyguladığı larda sorularla cevap kağıdını aynı kitapçıkta birleştirecek yeni bir geçeceklerini, böylece adayların hem cevapları kaydırma riskinin ortadan kalkacağını hem de zaman kaybetmeyeceklerini bildirdi. Demir, uygulamaya 30 Nisan 2016'da yapılacak sınavla başlanacağını ve zamanla diğer sınavlara yaygınlaştırılacağını belirtti.

Giriş Tarihi: 28.3.2016 12:47
Sınavlarda ayrı cevap kağıdı uygulamasına son

ı Prof. Dr. Demir, yaptığı açıklamada, kurumun yeni bir teknolojik ya daha imza attığını ifade etti. larda sorularla cevap kağıdını aynı kitapçıkta birleştirecek yeni bir uygulama üzerinde çalıştıklarını bildiren Demir, "Sınavlarda, artık ayrı bir cevap kağıdı olmayacak ve soru kitapçığında direkt soruların altında cevap alanı yer alacak." dedi.

Bu uygulamayla sınavdaki testlerin tek kitapçık halinde adaylara verileceğini kaydeden Demir, şöyle devam etti:

"Her bir sorunun altında cevap alanı olacak, o cevap alanına aynen optik okuyuculu cevap kağıdını işaretler gibi kişiler işaretleme yapacak. Sınav kitapçığındaki bütün sorular yine çoktan seçmeli olacak, her soru için beş farklı seçenek yer alacak. Cevaplar, her sorunun bitiminde yer alan cevap alanlarına işaretlenecek. Kitapçıkların tüm sayfaları, ÖSYM'de taranacak, sayfa görüntüleri üzerinden görüntü işleme yöntemleriyle adayların işaretleri belirlenecek ve bilgisayar ortamında değerlendirilecek."

Uygulamayı küçük çaplı bir sınavla başlatacaklarını bildiren Demir, "Uygulamaya ilk olarak 30 Nisan 2016 tarihinde uygulanacak olan 2016 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2016-İSG) ile geçilecek olup bu uygulama zamanla diğer sınavlara yaygınlaştırılacak" diye konuştu.

"10 OKULDA DENEME YAPILDI"

Ankara'da 10'un üzerinde okulda lise öğrencileri üzerinde uygulamayı denediklerini bildiren Demir, sistemin sorunsuz çalıştığını söyledi. Prof. Dr. , sistemin iş yükünü arttıracağını, bu kapsamda sadece cevap kağıdının değil, soru kağıdının tümünün okunacağını, soru ve cevapların bir arada bulunmasının da adaylara büyük kolaylık sağlayacağını vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sınavlarda ayrı cevap kağıdı uygulamasına son
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN