Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SON DAKİKA: sınav sonuçları açıklandı. İlkbahar dönemi sınav sonuçları 'nin sitesinde...

2016 yılında sınavlarına giren öğrenciler için meraklı bekleyiş sona erdi.  sınavı olarak bilinen YDS'nin sonuçları tarafından açıklandı. Şuan öğrenciler ÖSYM'nin sitesine girerek 2016 YDS sınav sonuçlarını öğrenebiliyor.

Giriş Tarihi: 14.4.2016 14:48 Güncelleme Tarihi: 14.4.2016 14:52
SON DAKİKA: YDS sınav sonuçları açıklandı. İlkbahar dönemi sınav sonuçları ÖSYM'nin sitesinde...

Merakla ve heyecanla beklenen sınav sonuçları bugün itibariyle açıklandı. Sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler 'nin sitesinden sonuçlara ulaşabiliyor.

Sınav sonuçlarını öğrenmek için alttaki "YDS sınav sonuçları sorgulama" linkine tıklayarak T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile ÖSYM'nin sitesine giriş yapmanız gerekiyor.

YDS SINAV SONUÇLARI SORGULAMA
YDS İlkbahar Dönemi Sınavı Hangi Dillerden Yapıldı?

YDS İlkbahar Dönemi Sınavı, Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish Dili), Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca (Dutch Dili), İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca (Ukraince) ve Yunanca dillerinden yapıldı.

YDS Kılavuzu'na göre; Yabancı dil koşulunun sağlanması için YDS'den doçent adaylarının 100 üzerinden en az 65, doktora ve sanatta yeterlik çalışmasına başvuracak adayların 100 üzerinden en az 55 puan almaları gerekiyor.

YDS ilkbahar dönemi sonuçları bugün açıklandı. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebilecekler.

Sonbahar Dönemi Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?
YDS Dönemi Sınavı ise sadece Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusçadan yapılıyor.

Sonbahar Dönemi Sınavı 4 Eylül 2016 tarihinde yapılacak. Sınava başvurular 29 Haziran-18 Temmuz 2016 tarihleri arasında alınacak.

SONBAHAR DÖNEMİ BAŞVURU TARİHLERİ : 29 Haziran-18 Temmuz 2016

SONBAHAR DÖNEMİ SINAV TARİHİ, SAATİ VE SÜRESİ : 4 Eylül 2016, 9.30, 2,5 saat (150 dakika)

SINAV ÜCRETİ : 80,00 TL

BAŞVURU HİZMETİ ÜCRETİ : 3,00 TL

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SON DAKİKA: YDS sınav sonuçları açıklandı. İlkbahar dönemi sınav sonuçları ÖSYM'nin sitesinde...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN