Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haziran 2016 ları ne lanacak?

Giriş Tarihi: 10.6.2016 11:17
AÖF Haziran 2016 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

yla ilgili son lama Anadolu üniversitesinden geldi. 4-5 Haziran tarihleri arasında yapılan açık öğretim fakültesi larının 1 hafta içinde açıklanacağı belirtildi. Sınav sonuçları Anadolu üniversitesinin resmi adresi olan anadolu.edu.tr'den adayların erişimine açılacak.

için bekleyiş sürüyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan final ı sorularının ve cevap anahtarlarının ardından şimdi AÖF sınav larının lanması bekleniyor. Peki AÖF sınav sonuçları ne açıklanacak?

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

4-5 Haziran tarihinde yapılan AÖF sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. AÖF sınav soruları ve cevap anahtarları sınavdan sonra hemen yayınlandı. AÖF sınav sonuçlarının sınavdan sonra on beş gün içerisinde açıklanıyor. Normal koşullarda sınavın gerçekleştirilmesinin en fazla 15 gün sonrasında açıklanan AÖF sınav sonuçlarının, bu dönem oluşan ertelemeler nedeniyle biraz daha geç bir tarihte açıklanması mümkün olabilir. Sınav sonuçlarının değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği" ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Esasları" ve "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları"na göre belirlenir.

AÖF SINAV NOTUNUN BAŞARI KATKISI

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapılan programlarda (İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında İngilizce okutulan dersler ve ödevi olan dersler hariç) yapılan sınavlar sonucunda alınan notların, başarı notuna katkı oranları; ara sınav notunun % 30'u, dönem sonu sınav notunun %70'tir.
Bir Dersin Başarı Notu = (Ara Sınav Notu X %30) + (Dönem Sonu Sınav Notu X %70) değerlerinin toplamı ile hesaplanır.
Örneğin; " Felsefe" dersinin ara sınavında 60, dönem sonu sınavında 80 alan bir öğrencinin başarı notu şu şekilde hesaplanmaktadır.
Başarı Notu = (60 X %30) + (80 X %70) => Başarı Notu = 18 + 56 => Başarı Notu = 74

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖF Haziran 2016 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN