Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, iptal edilen sorular neler? İşte mazeret sınav tarihleri..

için heyecanlı bekleyiş başladı. 23 – 24 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen TEOG sınavlarının soru ve cevapları açıklandı, şimdi öğrenciler dört gözle sonuçların açıklanacağı tarihi bekliyor.

Giriş Tarihi: 29.11.2016 11:36 Güncelleme Tarihi: 29.11.2016 11:46
TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, iptal edilen sorular neler? İşte mazeret sınav tarihleri..

Bütün Türkiye'de gerçekleştirilen (Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı) sınavlarında Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, fen bilimleri, T.C. İnkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil alanlarında sınavlar yapıldı. Sınav sorularıyla ilgili olarak uzmanlar zorluk derecesinin yüksek olmadığını söylerken, öğrenciler ise T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük sorularında zorluk yaşadıklarını söylediler.

TEOG SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

TEOG MAZERET SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sınavda her ders için dört seçenekli çoktan seçmeli testlerden oluşan 20 soruluk A, B, C, D kitapçık türleri kullanıldı ve her bir ders yazılısının süresi 40 dakika, teneffüs araları 20 dakika oldu. Öğrenciler, olağanüstü haller ve özel durumlar dışında, kendi okullarında belirlenen sınıflarda sınava girdi. Öğrencilerin, 17-18 Aralık'ta mazeret sınavlarına gireceği belirtildi.

TEOG SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Binlerce öğrencinin merakla beklediği nın açıklanması son gelen bilgilere göre, Ocak 2017'de yani 15 tatil öncesi olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, iptal edilen sorular neler? İşte mazeret sınav tarihleri..
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN