Türkiye'nin en iyi haber sitesi

öğrenci girişi nasıl yapılır?

Giriş Tarihi: 2.12.2016 11:13 Güncelleme Tarihi: 2.12.2016 11:13
EBA öğrenci girişi nasıl yapılır?

’de eğitim alanında devrim niteliğinde bir yenilik olarak uygulamaya alınan ve genelindeki milyonlarca ilköğretim ve ortaöğretim eğitim kurumlarında eğitim gören öğrencileri kapsamı içerisine alan Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Eğitim Bilişim Ağı () kurs programı hizmetleri son derece yoğun ilgi görüyor. Peki EBA öğrenci girişi nasıl yapılır? Detaylar haberimizde

'de tüm ilköğretim ve ortaöğretim eğitim kurumlarında eğitim gören milyonlarca öğrenci Milli Eğitim Bakanlığı'nın kurs programı hizmetlerinden yararlanabilme şansına sahip olabiliyor. Özellikle de 'de bu alanda geçtiğimiz yıl meydana gelen önemli boşluğun doldurularak, genelinde milyonlarca ilköğretim ve ortaöğretim düzeyindeki öğrencinin okul derslerine takviye alabilmeleri sağlanıyor. Bu şekilde öğrencilerin velileri tarafından da çocuklarının bu okul dışı kurs desteğinden yararlanmasına gönül rahatlığı ile izin verebilmesini mümkün kılıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa uygulamaya alınan ve resmi olarak bakanlığın okul dışında sunduğu ilk okul dışı kurs hizmeti olan EBA kurs programı hizmeti, Türkiye genelinde milyonlarca öğrencinin okulda gördüğü derslerine yönelik olarak destek niteliğinde kurs hizmetlerinden yararlanabilmesini sağlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulmakta olan Eğitim Bilişim Ağı kurs programı hizmetleri sayesinde Türkiye genelindeki milyonlarca ilköğretim ve ortaöğretim öğrencisinin okuldaki müfredata uyumlu olarak tamamen güvenilir ve kaliteli standartlardaki okul dışı kurs programlarından yararlanabilme şansına sahip olabilmeleri sağlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafında geçtiğimiz eğitim öğretim yılı itibari ile bundan sonda her eğitim öğretim yılı içerisinde uygulanacak EBA kurs programı hizmetleri tamamen ücretsiz olarak sunuluyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2015-2016 eğitim öğretim yılı itibari ile Türkiye genelindeki ilköğretim ve ortaöğretim seviyelerindeki milyonlarca öğrenciye yönelik olarak sunulmaya başlanan EBA kurs programı hizmetleri dershanelerin yerini alıyor. Çünkü 2015 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile Türkiye genelinde faaliyet göstermekte olan dershanelerin ve özel kurs kurumlarının faaliyetlerine son verilmesi ve tamamen kapatılmaları ile birlikte milyonlarca ilköğretim ve ortaöğretim öğrencisinin okul derslerine takviye olacak niteliklerdeki kurs programlarından yararlanabilmeleri konusunda ciddi sorunlar yaşamasına ve önemli bir boşluk ile karşılaşmasına neden oluyordu. Milli Eğitim Bakanlığı da EBA kurs programı hizmetleri ile bu alanda Türkiye genelindeki ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin dersleri açından olumsuz şekilde etkilenmesinin önüne geçilebilmesi amaçlanıyor.

Öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı'nın EBA kurs programı hizmetlerine öğretmenleri tarafından kendilerine verilmiş olan EBA giriş şifresi ve T.C. kimlik numaraları ile ulaşabilme şansına sahip olabiliyor. Bu şekilde özellikle de ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin okul derslerine takviye alabilmesi ve aynı zamanda da TEOG veya YGS-LYS sınavlarına hazırlıklarında destek alabilmelerinin sağlanabilmesi amacı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından EBA kurs programı hizmetleri sunulmaya başlandı. Öğrencilere haftalık olarak belirli saatlerle sınırlı kurs hizmetlerinin verildiği bu programdan 2016-2017 eğitim öğretim yılı ilk döneminde yararlanan öğrencilerin 15 ocak 2017 tarihinde ilk dönem hizmetleri sona erecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EBA öğrenci girişi nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN