Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sınav sonuçları açıklandı! - Açık Öğretim Anadolu Üniversitesi sınav sonuçları sorgulama

Giriş Tarihi: 10.5.2017 17:32 Güncelleme Tarihi: 10.5.2017 17:33
AÖF sınav sonuçları açıklandı! - Açık Öğretim Anadolu Üniversitesi sınav sonuçları sorgulama

29-30 Nisan'da yapılan sınavının ardından binlerce aday da heyecanlı bekleyiş başladı. Sınav soruları ile doğru ve yanlışlarını kontrol eden adaylar nı heyecanla bekliyor. 2017 AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıtı sıkça araştırılıyor. Peki Açık Öğretim Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

Nisan ayının sonunda gerçekleşen sınavı geride kaldı. Sınavın ardından yüzbinlerce aday nı beklemeye başladı. 2017 AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıtı merakla araştırılıyor. Yüzbinlerce öğrencinin merakla beklediği haber az önce geldi. AÖF sınav sonuçları 2017 açıklandı. Sınav sonuçlarına ulaşmak için aşağıda bulunan linke tıklayabilirsiniz. İşte tüm detaylar...

SON DAKİKA: AÖF SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

AÖF SINAV SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


29-30 Nisan'da gerçekleşen AÖF sınavlarının ardından heyecanlı bekleyiş az önce sona erdi. AÖF sınav sonuçları açıklandı.

AÖF SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ NASIL YAPILIR?

Açıköğretim Fakültesi sınavlarında yeni uygulanmaya başlanan 4 yanlışın 1 doğruyu götürdüğü sınav sistemi ile umutsuzluğa kapılan bazı öğrenciler AÖF sonuçları için itiraz etme yolunun nasıl olduğunu araştırmaya başladı. Sınava giren öğrenciler, sınavın uygulanması, sınav soruları ve sonuçları ile ilgili olarak inceleme talebinde bulunabilirler ve itiraz edebilirler.

Öğrenciler yapacakları itirazı, kılavuz ve protokol ile belirlenen kurallar içinde belirlenen süre dahilinde yapabilirler. Belirlenen kural ve süre içerisinde yapılmayan itirazlar dikkate alınmayacaktır. Yine sınava girmeyen ya da sınavı geçersiz sayılan adayların yapacakları itirazlar da dikkate alınmaz. İtiraz etmek isteyenler, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde Açıköğretim'in Merkez Büro Yöneticiliği adresine dilekçelerini ulaştırmalıdır. Bunun dışında mail yolu ile de dilekçe ulaştırılarak itiraz işlemi daha hızlı bir şekilde yapılabilir. Sınav itiraz dilekçesinde adayın adı, soyadı, T.C. kimlik numarası ve cep telefonu gibi bilgilerin yer alması gerekmektedir. Dilekçe gönderimi sonrasında Anadolu Üniversitesi tarafından konu ile ilgili olarak adaya geri dönüş yapılacaktır.

AÖF'TE 4 YANLIŞ 1 DOĞRUYU GÖTÜRECEK

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının yazısı gereği, 2016-2017 Öğretim Yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde, sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde çoktan seçmeli beş seçenekli test tipi sorularda, dört yanlış cevabın bir doğru cevabı eksiltmesi, Anadolu Üniversitesi Senatosunun 04/10/2016 tarihli ve 7/8 sayılı kararıyla kabul edilmiştir.

Yeni sınav sistemi içerisinde yer alan ve bilgiyi ölçen kısa cevaplı sorular, Açıköğretim sınavlarında da sorulacaktır. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, yeni sınav sistemine dair önemli açıklamalarda bulunurken, açık uçlu soruların hangi derslerde sorulacağını söyledi. Gündoğan, Türk Dili ve Edebiyatı (Çağdaş Türk Romanı), Felsefe (Çağdaş Felsefe), Tarih (Hukuk Tarihi) programlarda kısa cevaplı ve açık uçlu soruların sorulacağını söyledi: 2 kısa cevaplı soru, 1 açık uçlu soruların sorulacağını açıkladı.

ÜÇ DERS SINAVINA GİREBİLMEK İÇİN ŞARTLAR NELERDİR?

Başarısız olduğu derslerden 3 ders sınavına girebilmek için öğrencilerin güz ya da yaz döneminde bu derslere kayıt yaptırması gerekiyor. Anadolu Üniversitesi'nin resmi sitesinden yapılan duyuruda ders notları DZ veya YZ olan öğrencilerin bu sınava giriş haklarının bulunmayacağı da hatırlatıldı.
Sınava giren öğrencilerin alacağı sonuçlar ise 'Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları dikkate alınarak değerlendirilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖF sınav sonuçları açıklandı! - Açık Öğretim Anadolu Üniversitesi sınav sonuçları sorgulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN