Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da bir öğrenci Türkiye birincileri arasına girdi

Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş () sınavında 120 sorunun tamamına doğru cevap vererek Türkiye birincilerinden olan İrem Akay’ı Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi

Giriş Tarihi: 3.6.2017 14:52 Güncelleme Tarihi: 3.6.2017 14:54
Harran'da bir öğrenci TEOG Türkiye birincileri arasına girdi

Özel bir okulda eğitim gören 14 yaşındaki İrem Akay, sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak, Türkiye birincileri arasına girdi. Akay, öğretmenleri ile birlikte Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz'u ziyaret etti. Başkan Özyavuz, 16 Nisanda yapılan anayasa değişikliği referandumunda kırdığı rekorla Türkiye'nin konuştuğu Harran'a yeni birincilik kazandıran başarılı öğrenciyi Cumhuriyet altını ile ödüllendirerek, plaket verdi.

Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, İrem Akay'ın TEOG'da elde ettiği başarıyla tüm Şanlıurfa'nın gururu olduğunu belirterek, "İrem kızımızın başarısı ile Harran, rekorların kenti olduğunu bir başka alanda daha kanıtlamış oldu. Kızımızı bu önemli başarısından dolayı kutluyor, bundan sonraki eğitim hayatında da başarılar diliyorum. Ayrıca, İrem kızımızın çok çalışarak yakaladığı bu başarının Harranlı tüm öğrencilerimize örnek olmasını temenni ediyorum" dedi.

İrem Akay da Başkan Özyavuz'a teşekkür ederek, başarısını düzenli çalışmaya borçlu olduğunu söyledi. Akay, emeğinin karşılığını aldığı için çok mutlu olduğunu ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Harran'da bir öğrenci TEOG Türkiye birincileri arasına girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN