Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ten denklikte yeni düzenleme

Giriş Tarihi: 3.7.2017 09:18 Güncelleme Tarihi: 3.7.2017 09:21
YÖK’ten denklikte yeni düzenleme

, diploma denkliğinde gecikmelerden dolayı yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçmek için diploma teyit yazılarını ilgili ülkelerdeki temsilciliklerden adayların kendilerinin almasına karar verdi.

() denklik işlemlerinde yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçmek amacıyla adayların diploma teyit yazılarını ilgili ülkelerdeki dış temsilciliklerden adayların kendilerinin temin etmesine karar verdi. Süreci hızlandırmak için adayların dış temsilciliklerden alacakları imzalı, onaylı ve 'mümkünse doğrulama kodlu' diploma teyit yazılarını denklik başvurusu yaparken YÖK'e mühürlü kapalı zarf içinde teslim etmesi bekleniyor. Yeni uygulama 1 Eylül'den itibaren başlayacak.

BELGELERİNİ TEMİN EDEMEYENLERE KOLAYLIK

YÖK ayrıca ülkelerinde savaş, ilhak ve işgal koşulları olan denklik başvurusunda bulunan öğrencilerle ilgili de bir düzenlemeye gitti. Diploma, öğrenim ya da not durum belgelerini temin edemeyenlerin kimlik, geçici koruma kimlik belgeleri, ikamet izinleri ile eğitim bilgilerini içeren 'Beyan Formu'nu doldurarak şahsen ya da yasal vekili aracılığı ile kurulumuza başvurmalarına karar verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YÖK’ten denklikte yeni düzenleme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN