Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2019 AÖL yeni kayıt ve ne zaman? - lisesi kayıtları tarihi...

AÖL tarihleri, 3. dönem sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından en çok araştırılan konuların başında yer alıyor. lisesi yeni dönem yeni kayıt tarihlerini sorgulayan öğrenciler, kayıt tarihlerine ilişkine bilgi edinmeye çalışıyor. Peki, açık öğretim kayıtları ne zaman başlayacak? İşte merak edilen detaylar...

Giriş Tarihi: 2.8.2018 14:58
2019 AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme ne zaman?  - Açık öğretim lisesi kayıtları tarihi...

Milli Eğitim Bakanlığı, geçtiğimiz günler içerisinde AÖL 3. dönem sınav sonuçlarını açıkladı. Adaylar bir yandan sınav sonuçlarını kontrol ederken öte yandan da AÖL kayıt yenileme işlemlerini araştırmaya başladı. Peki, açık öğretim kayıtları ne zaman başlayacak? 2018 AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihi belli oldu mu? İşte merak edilenler...

AÇIK ÖĞRETİM KAYITLARI NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'ne bağlı Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu'nda eğitimini sürdüren öğrenciler yeni eğitim öğretim dönemi için kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştirecek. Fakat MEB 2018-2019 eğitim öğretim dönemi iş takvimini henüz yayınlamadı.

2017-2018 eğitim öğretim dönemi için yeni kayıt işlemleri 21 Ağustos tarihinde başlamıştı. Buna göre 2018-2019 eğitim öğretim dönemi yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin yaklaşık 1 ay sonra başlaması öngörülüyor. AÖL iş takvimi yayınlandığı an kayıt takvimi belli olacak ve öğrenciler işlemlerini yapabilecek.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ'NE KİMLER BAŞVURABİLİR?

a) İlköğretim okulu/ortaokul mezunu olanlar,

b) Lise ve meslek liselerinden ayrılanlar,

c) Yurt dışında öğrenim görmüş olup, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ya da Yurt Dışındaki Eğitim Müşavirliği/ Eğitim Ataşeliklerinden, yukarıdaki (a) ve (b) maddelerindeki şartlardan birini taşıyan Denklik Belgesi almış olanlar başvurabilir.

AÇIK LİSE KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

Açıköğretim Lisesi'nde öğrenimine devam eden ve kayıt yenileme yapacak olan öğrenciler, kayıt yenileme işlemlerini 21 Ağustos - 15 Eylül 2017 tarihleri arasıda gerçekleştirecek. Kayıt yenileme işlemlerini, öğrencilik durumu silik, donuk veya aktif olan öğrenciler yaptıracak.

Kayıt yenileme sınav bedeli, 30 TL olup, MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına yatırılacak.

Kayıt yenileme sınav bedelinin 5 TL' si ise Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Okul Aile Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okullardaki ilgili görevliye makbuz karşılığında ödenecek.

AÖL SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) son dakika olarak açıklaması ile, AÖL sonuçları 31 Temmuz 2018tarihi itibari ile öğrencilerin erişimine açıldı.

AÖL 3.dönem sonuçlarıyla ilgili tüm gelişmeleri sabah.com.tr'den takip edebilirsiniz.

AÖL SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bu siteye erişim sağlayan açıköğretim lisesi öğrencisi T.C. kimlik numarası, daha önce AÖL Müdürlüğü tarafından verilen öğrenci şifresi ve güvenlik kodu bilgilerini doğru bir şekilde girmesi gerekiyor.. Bu bilgiler ile açık lise öğrenci girişi ekranına giriş yapabilir ve AÖL 3.dönem sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2019 AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme ne zaman? - Açık öğretim lisesi kayıtları tarihi...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN