Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2018 açıklandı! 1.dönem nasıl çıkartılır?

Eğitim hayatlarını aracılığıyla sürdüren binlerce öğrencinin merakı son buldu ve açıklandı. tarihlerinde yurt genelinde uygulanacak olan açıköğretim lisesi sınavları için adaylar sınav giriş belgesi hakkında araştırmalarını hızlandırmıştı. , konuyla ilgili yaptığı duyuruda AÖL sınav giriş belgelerinin erişime açıldığını duyurdu. Peki, 1. dönem nasıl alınır? İşte, açık lise sınav yerleri hakkında merak edilenler.

Giriş Tarihi: 7.12.2018 09:55 Güncelleme Tarihi: 7.12.2018 09:57
AÖL sınav giriş yerleri 2018 açıklandı! 8-9 Aralık Açık lise 1.dönem AÖL sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır?

AÖL sınav giriş yerleri açıklandı. Bu hafta sonu gerçekleşecek olan açık lise sınavları için son hazırlıklarını sürdüren öğrencilerin büyük bir merakla araştırdıkları AÖL sınav yerleri MEB tarafından adayların erişime açıldı. Peki, 2018 AÖL sınav giriş belgesi nasıl alınır? Haberimizin detaylarından gerekli bilgileri öğrenebilir, Açık lise sınav yeri sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

2018 AÖL SINAV YERİ SORGULAMA

AÖL sınav giriş yerleri açıklandı. MEB'in konu ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

"08 - 09 Aralık 2018 tarihlerinde 3 oturum olarak gerçekleştirilecek Açık Öğretim Liseleri (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) 2018-1. Dönem sınav yerleri açıklandı. Sınava katılacak öğrencilerimiz Sistemden öğrenci numarası ve şifrelerini girerek sınav giriş belgelerine ulaşabilirler."

AÖL SINAV GİRİŞ YERLERİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ÇIKARTILIR?

http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx bağlantısına tıklayan adaylar, sağ tarafda bulunan 'Öğrenci Giriş Ekranı' kısmındaki güvenlik kodu, öğrenci numarası ve şifrelerini yazarak sınava giriş belgelerini alabilirler. Sınav Giriş Belgenizi ''Öğrenci Genel Bilgileri'' menüsü altında yer alan '' Sınav Giriş Belgesi'' ekranından seçerek yazdırabilirsiniz.

AÖL SINAVINA DAİR BİLİNMESİ GEREKENLER


Her dersten 20 soru sorulmaktadır. Her soru 4 seçeneklidir. Her doğru cevabın değeri 5 puandır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemez (götürmez). Sınavların değerlendirilmesi Açık Öğretim Lisesi yönetmeliğine göre yapılır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖL sınav giriş yerleri 2018 açıklandı! 8-9 Aralık Açık lise 1.dönem AÖL sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN