Türkiye'nin en iyi haber sitesi

açıkladı: Bu dönem okullar ne zaman tatil olacak? 2019 ne zaman başlıyor? İşte okulların kapanacağı tarih

Haziran ayına girmemize ramak kala, milyonlarca öğrenci okulların kapanacağı günü bekleyip hayallerini çoktan kurmaya başladı. için heyecanı sürdüren öğrencilerin yanında veliler de yoğun bir şekilde sorgulamalarını yapıyor. Bu bağlamda, 'Yaz tatili ne zaman başlayacak?' sorusu yanıtı en çok merak edilenler arasında öne çıkıyor; çünkü aileler de çocuklarıyla geçirecekleri yaz tatili planlarını şimdiden yapmaya başladı. Peki, 2019 , yaz tatili hangi gün başlayacak? takvimi ile beraber 2. dönem okulların kapacağı tatili sürecini hakkındaki detayları sizler için derledik.

Giriş Tarihi: 31.5.2019 13:45 Güncelleme Tarihi: 31.5.2019 13:46
MEB açıkladı: Bu dönem okullar ne zaman tatil olacak? 2019 Yaz tatili ne zaman başlıyor? İşte okulların kapanacağı tarih

Okulların kapanacağı gün için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Son sınavlarına giren ve sonuçları beklemeye koyulan öğrenciler, bir taraftan da okulların kapanacağı günü dört bir gözle bekliyor. Bu doğrultuda, 'Okullar ne zaman kapanacak?' sorusunun cevabı en çok arananlar arasında öne çıkıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, yayımladığı iş takvimi ile 2019 yaz tatili başlangıç tarihini duyurdu. Böylece, okulların ne zaman kapanacağı da kesinleşmiş oldu. Peki, karneler hangi gün alınacak, okullar geç mi kapanacak? 3 aylık yaz tatili ne zaman başlayacak?

OKULLAR BAYRAMDAN ÖNCE Mİ SONRA MI KAPANACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz günlerde ilan ettiği yeni tatil düzenlemesi hakkında bütün ayrıntıları kamuoyuna duyurdu. İlgili açıklamaların hemen akabinde ise öğrencilerin yanıtını aradığı soru olarak 'Okullar bayramdan önce mi sonra mı kapanacak?' öne çıkıyor.

KARNELER HANGİ GÜN VERİLECEK?

İşte, MEB ile 2019 yaz tatili tarihi sürecine yönelik merak edilen bilgiler;

ARKADAŞINA GÖNDER
MEB açıkladı: Bu dönem okullar ne zaman tatil olacak? 2019 Yaz tatili ne zaman başlıyor? İşte okulların kapanacağı tarih
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN