Türkiye'nin en iyi haber sitesi

soruları ve cevapları yayınlandı! ile 2019 Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

() tarafından yıl içerisinde tek oturum halinde düzenlenen , 2 Haziran tarihinde on binlerce öğrencinin katılımı ile gerçekleşti. Halk arasında olarak da anılan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'na katılım gösteren öğrenciler ile velileri, sonuçları beklemeye koyuldu. Bu doğrultuda, '2019 Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak?' sorusunun yanıtı arama motorları üzerinde en çok merak edilenler arasında öne çıkıyor. Öte yandan, İOKBS soru ve cevap anahtarı da dikkat çeken konulardan birisi durumunda idi. Bilindiği üzere, bursluluk sınavı soruları ve cevapları ile elde edilecek puana yönelik fikir sahibi olunabilecek. MEB ile 2019 bursluluk sınavı soru ve cevapları yayınlandı! İOKBS puan hesaplaması ve tüm detaylara sizler için yer verdik.

Giriş Tarihi: 12.6.2019 11:33 Güncelleme Tarihi: 12.6.2019 11:33
Bursluluk sınavı soruları ve cevapları yayınlandı! MEB ile 2019 İOKBS Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Eski adı ile PYBS, yeni ismi ile İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS), MEB tarafından 2 Haziran tarihinde gerçekleştirildi. Ortaokul 5, 6, 7, 8'inci sınıfta okuyan öğrenciler ile lise 9, 10 ve 11'inci sınıf öğrencilerinin katılım gösterdiği bursluluk sınavı için ilk aşama tamamlandı ve sonuçların açıklanması adeta dört gözle bekleniliyor. Bu bağlamda, on binlerce öğrenci ve velileri '2019 İOKBS bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusu ile sürece dair bilgi edinmeye çalışıyor.

MEB İLE 2019 BURSLULUK SINAVI SORU VE CEVAPLARI HEMEN GÖRÜNTÜLE!

Sonuçlarla beraber soru ve cevap anahtarı bilgisi de öne çıkan başlıklardan birisi durumunda yer ediniyor. İOKBS soru ve cevapları ile puan hesaplaması hakkında bilgi edinebilecek olan öğrenciler, araştırmalarını bu yönde de yapıyor. 2019 Bursluluk sınavı soru ve cevapları Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü üzerinden yayınlandı.

İşte, puan hesaplaması ile beraber konuya yönelik ayrıntılar;

ARKADAŞINA GÖNDER
Bursluluk sınavı soruları ve cevapları yayınlandı! MEB ile 2019 İOKBS Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN