Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sınav giriş yerleri belli oldu mu? ile 2019 (DGS) sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi () tarafından yıl içerisinde tek sefer düzenlenen için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Adaylar bir yandan son hazırlıklarını sürdürürken, bir yandan ise sınava yönelik bilgi edinmeye çalışıyor. Bu doğrultuda, '2019 sınav giriş belgesi yayınlandı mı?' sorusu arama motorları üzerinde öne çıkıyor. Zira, DGS sınav yerleri ile beraber adaylara nerede katılım göstereceğini öğrenecek. Peki, ÖSYM ile 2019 DGS sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak? DGS çıkmış sorular ile beraber detayları sizler için derledik.

Giriş Tarihi: 12.6.2019 17:17 Güncelleme Tarihi: 12.6.2019 17:17
DGS sınav giriş yerleri belli oldu mu? ÖSYM ile 2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak?

ÖSYM'nin yıl içerisinde tek oturum halinde gerçekleştirdiği Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için heyecan dorukta. Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına dikey geçiş yapmaları sınava yönelik son çalışmalar devam ederken, detaylar da yakından takip ediliyor. Bu doğrultuda, katılım gösterecek bireyler '2019 DGS sınav yerleri belli oldu mu?' sorusunun yanıtına ulaşmaya çalışıyor.

ÖSYM İLE 2019 DGS SINAV GİRİŞ BELGESİ YAYINLANDI MI?

Bu sene gerçekleşecek Dikey Geçiş Sınavı öncesinde sınav giriş belgesi oldukça merak ediliyor. Zira, adaylar sınav yerleri akabinde hangi okulda sınava katılım gösterecekleri bilgisini netleştirmek istiyor.

DGS NE ZAMAN?

Sizler için hazırladığımızda, DGS çıkmış sorular ile beraber bütün ayrıntılara yer verdik.

İşte, o bilgiler;

ARKADAŞINA GÖNDER
DGS sınav giriş yerleri belli oldu mu? ÖSYM ile 2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN