Türkiye'nin en iyi haber sitesi

puan hesaplama nasıl yapılır? Üniversite sınavı kaç?

sınavının henüz yeni bitmesinin ardından şimdilerde en merak edilen ve akıllarda kalan soru; YKS sınav sonuçları ile ilgili olan tüm detaylardır. Öğrenciler üniversite hayalleri kurarak çıktıkları bu yolda emeklerinin karşılığını alabilmek adına bir sene boyunca mücadele ettiler. YKS sınavının son anına kadar tüm bilgileri öğrenmek isteyen adaylar için şimdi yeni bir heyecan başlıyor. YKS sınav sonuçlarının gelmesini bekleyen öğrenciler içinse ilk aşama YKS sınav barajını geçmek olacak. YKS barajını geçebilen öğrenciler üniversite tercihi yapabilecek. Bu yüzden barajı geçmek bütün adaylar için çok önemli bir unsur. Buna göre şu an arama motorlarında en çok aranan ve sorgulatılan konulardan biri de “ kaç?”, “YKS puanlama nasıl yapılır” gibi sorular oldu. Öğrenciler puanlama işleminin nasıl olacağını merak ederken sınav heyecanı ile aynı doğrultuda bir duygu yaşıyorlar. Peki buna göre YKS baraj puanı kaç? , , puan hesaplama işlemi nasıl yapılır? İşte YKS ile ilgili tüm detaylar..

Giriş Tarihi: 18.6.2019 02:12 Güncelleme Tarihi: 18.6.2019 02:12 ABONE OL
YKS puan hesaplama nasıl yapılır? Üniversite sınavı YKS baraj puanı kaç?

Halk arasında üniversite sınavı olarak bildiğimiz YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) henüz yeni bitti. YKS sınavı bitmesine rağmen heyecan kaldığı yerden devam ediyor. YKS öncesi ve YKS sonrası diye ayırdığımız durumlar için öğrenciler iki aşamalı bekliyor. İlk aşaması YKS sınavına hazırlanmak ve sınavı başarı ile bitirmek iken şimdilerde ise ikinci aşamaya geçildi. YKS sınav sonuçlarının gelmesini bekleyen adaylar gözlerini ÖSYM'ye dikti. Sabırsızlıkla sonuçların gelmesini bekleyen adaylar içinse barajı geçmek tek şart. Üniversite tercihi yapabilmek için YKS barajını geçmiş olmaları gereken öğrenciler, YKS baraj puanının kaç olduğunu da merak ediyor.

Buna göre ; YKS baraj puanı kaç? TYT, AYT, YDT puan hesaplama işlemi nasıl yapılır? İşte detaylar..

YKS'DE BARAJ PUANI VAR MI?

TYT'de 150 ve üzeri puan alan adaylar, TYT puanı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarını tercih edebilirler. TYT' de 150 ve üzeri puan alan adaylardan SAY, SÖZ, EA, DİL puanları 180 ve üzeri olanlar, bu puan türleri ile öğrenci alan lisans programları ile birlikte TYT puanı ile öğrenci alan ön lisans programlarını tercih edebilirler.

ARKADAŞINA GÖNDER
YKS puan hesaplama nasıl yapılır? Üniversite sınavı YKS baraj puanı kaç?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN