Türkiye'nin en iyi haber sitesi

tercih kılavuzu yayınlandı! 2019 yılı ile dönemi ?

tercih kılavuzu adayların erişimine açıldı. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2019 tercih heyecanı tüm hızıyla sürüyor. Kaliteli üniversitede eğitim görmek isteyen adaylar kılavuzunun açıklanmasının ardından gözlerini tercihlerin yapılacağı tarihe çevirdi. Adaylar puanlarını ve mezun oldukları okul türlerini göz önünde tutarak hangi tablolardan tercih yapabileceklerini belirleyecekler. Sınavların yapılmasının ardından tercih maratonuna giren milyonlarca üniversite adayı internette 2019 YKS tercihleri başlayacak? sorusuyla araştırmalarını sürdürüyor. Peki Tercihleri ne zaman yapılacak? Kimler tercih yapabilir?

Giriş Tarihi: 22.6.2019 00:31 Güncelleme Tarihi: 22.6.2019 00:31
YKS tercih kılavuzu yayınlandı! 2019 yılı ÖSYM ile YKS tercih dönemi ne zaman?

Üniversite öğrencileri YKS tercih kılavuzunu incelemeye başladı. İyi bir üniversitede eğitim görmek isteyen adaylar Yüksek Öğretim Sınavı (YKS) 2019 tercihlerinin ne zaman yapılacak? Sorusuna yanıt arıyor. ÖSYM Başkanı Halis Aygün, 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nun ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlandığını duyurmuştu. Adayların, yükseköğretim programları arasından tercih yapmaya başlamadan önce, yayımlanan kılavuzdaki tabloların hangilerindeki programlardan tercih yapma haklarının bulunduğunu belirlemeleri gerekir. Peki YKS 2019 tercihleri ne zaman ve nasıl yapılacak?

ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Halis Aygün ÖSYM'nin resmi hesabı üzerinde yaptığı açıklamada, YKS tercih kılavuzunun açıklandığını duyurmuştu. Bu müjdeli haberin ardından tercih döneminin ne zaman başlayacağı merak edildi.

İşte tüm ayrıntılar…

ARKADAŞINA GÖNDER
YKS tercih kılavuzu yayınlandı! 2019 yılı ÖSYM ile YKS tercih dönemi ne zaman?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN