Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lise ve nitelikli okul yüzdelik dilimleri 2019! LGS kontenjan ile Adana lise taban puanları

'da eğitim görmek ya da eğitimine devam etmek isteyen öğrenciler gözlerini, il genelinde sınavla öğrenci alan nitelikli okullar yüzdelik dilimleri ile listesine çevirdi. Liseye Geçiş Sınavı sonuçları neticesinde göre tercih yapacak öğrenciler, Adana nitelikli okullar ile Anadolu Liseleri, Fen Lisesi taban ve tavan puanlarını araştırıyor; kontenjan detaylarını merak ediyor. Geçtiğimiz günlerde tarafından LGS tercih robotu erişime açılırken, Adana okulların yüzdelik dilimleri ve LGS taban puanları da belli oldu. İşte, 2019 yılı il genelinde sınavla öğrenci alan okullara ilişkin detaylar ve LGS Adana taban puanları bilgisi...

Giriş Tarihi: 27.6.2019 10:45
Adana lise taban puanları ve nitelikli okul yüzdelik dilimleri 2019! MEB LGS kontenjan ile Adana lise taban puanları

Liselere Geçiş Sınavı sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. İlgili sonuçların açıklanmasının hemen akabinde, öğrenci ve velilerini ise tercih heyecanı sardı. Bu doğrultuda, sınavla öğrenci alan nitelikli okullar yüzdelik dilimleri ve kontenjan bilgileri eğitimine bu ilimizde devam etmek isteyen ya da okumak isteyen öğrenciler tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Gerek Fen Lisesi gerekse şehir genelindeki Anadolu Liseleri için taban ve sorgulanan konuların başında geliyor. Milli Eğitim Bakanlığı (), LGS kapsamında öğrenci alacak okulların kontenjan bilgilerini ve geçen yıla ilişkin yerleştirmedeki en düşük ve en yüksek yüzdelik dilimleri bilgisini açıkladı. Öte yandan, LGS tercih robotu da öğrenciler için erişime açıldı.

ADANA LİSE TABAN PUANLARI VE NİTELİKLİ OKUL YÜZDELİK DİLİMLERİ 2019!

Haberimizin detaylarından, MEB'in açıkladığı 2019 Adana lise taban ve tavan puanları bilgisine ulaşabilir, nitelikli okullar yüzdelik dilim ve başarı sıralaması hakkındaki detayları sorgulayabilirsiniz.

İşte, LGS tercih robotu ile beraber merak edilen ayrıntılar;

ARKADAŞINA GÖNDER
Adana lise taban puanları ve nitelikli okul yüzdelik dilimleri 2019! MEB LGS kontenjan ile Adana lise taban puanları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN