Türkiye'nin en iyi haber sitesi

tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ile tercihleri ne zaman bitecek? İşte son tarih!

Liselere Geçiş Sınavı () tercihleri tüm hızıyla sürüyor. tercih robotu ilk kez öğrencilerin kullanımına açılmıştı. Öğrenciler tercih işlemleri, e-okul..gov.tr internet sitesinden öğrenci ve velisi tarafından yapılmaya devam ediyor. Adayların tercih işlemleri devam ederken internetten ‘’ ne zaman açıklanacak, tercihler ne zaman bitiyor?’’ sorusuna yanıt aramaya başladı. Yerleştirme sonuçları, Temmuz ayında http://www.meb.gov.tr ve https://eokul.meb.gov.tr adreslerinden ilan edilecek. Peki LGS tercih sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? İşte tüm detaylar…

Giriş Tarihi: 10.7.2019 09:29 Güncelleme Tarihi: 10.7.2019 09:29
LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB ile LGS 2019 tercihleri ne zaman bitecek? İşte son tarih!

On binlerce öğrencinin katılım gösterdiği tercihleri devam ediyor. Liselere Geçiş Sınavı 1 Haziran 2019 tarihinde yapıldı. Öğrenciler tercih robotunu kullanarak E-Okul üzerinden tüm veli, öğrenci ve rehber öğretmenlerinin kullanabileceği robotta okul türleri, il, ilçe ve 2018'e ait yüzdelik dilimlerine göre arama yapılabiliyor. Tercihlerin ardından adaylar '' ne zaman açıklanacak? 2019 ile LGS tercihleri ne zaman bitiyor? Sorusuna Google üzerinden yanıt aramaya başladı. LGS tercih sonuçlarının ardından öğrencilerin nakil başvuruları başlayacak.

LGS tercih sonuçları için MEB tarih verdi. Haberimizin devamında LGS 2019 tercih sonuçları açıklanma tarihi ve tüm detaylara erişebilirsiniz.

ARKADAŞINA GÖNDER
LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB ile LGS 2019 tercihleri ne zaman bitecek? İşte son tarih!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN