Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nde eğitim konuşuldu

’nın düzenlediği “” toplantılarının ikinci konuğu oldu. A Para’nın eğitim ile ekonomiyi bir araya getirmesinin çok önemli olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 10.7.2019
Para Sohbetleri’nde eğitim konuşuldu
Türkıye'nın ilk yerli ve milli ekonomi kanalı A Para'nın düzenlediği "Para Sohbetleri" toplantılarının ikinci konuğu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk oldu. İstanbul'da gerçekleştirilen toplantıda Bakan Selçuk eğitimciler, iş adamları, birçok sektörün üst düzey temsilcisi, özel okul yöneticileri, bankacılar, gazeteciler ve reklam dünyasının önemli isimleriyle bir araya geldi. A Para Yayın Koordinatörü Özlem Doğaner'in moderatörlüğünde bakanlığının çalışmaları hakkında bilgiler aktaran ve eğitim konusundaki vizyonlarını anlatan Ziya Selçuk katılımcıların sorularına da samimi cevaplar verdi.

ÖĞRETMENLERE MÜJDE
Eğitimi bir sorun değil çözüm olarak gördüklerini belirten Bakan Selçuk, ellerinde sihirli değnek olmadığını ama sorunları da çözüm metotlarını da bildiklerini belirterek, "Hepsini çözeceğiz" dedi. Ücretli öğretmenlerin maaşlarını artıracaklarının müjdesini de veren Selçuk "92 bin öğretmen açığımız bulunuyor. Bunu kapattığımızda ücretli öğretmenlik sadece özel durumlarda düşünülecek" diye konuştu. Selçuk dışa bağımlılığın azaltılması için ara eleman değil aranan eleman yetiştireceklerini vurguladı. Para Sohbetleri'ne katılmaktan çok büyük memnuniyet duyduğunu belirten Bakan Selçuk A Para'nın eğitim ile ekonomiyi bir araya getirmesinin çok önemli olduğunu söyledi. Para Sohbetleri'nin sponsorluklarını Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Vakıf Katılım, Borsa İstanbul, Torku, Türk Telekom ve Koray Varol Akademi yaptı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Para Sohbetleri’nde eğitim konuşuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN