Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nasıl yapılır? 2019 KPSS Lisans puan hesaplama işlemleri burada!

Kamu Personeli Seçme Sınavı () 2019 yılında yoğun ilgi görüyor. 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (-/Eğitim Bilimleri) sınavının sona ermesinin ardından gözler puan hesaplama işlemlerine çevrildi. Adaylar internetten hızlıca ‘’ KPSS puan hesaplama nasıl yapılır? Lisans puan hesaplaması nasıl olur?’’ sorularına yanıt arıyor. Bilindiği üzere Sınavda yer alan her test kendi içinde değerlendirilecektir. KPSS P1, P3, P3 puan türleri ve hesaplamasına dair merak edilenleri haberimizden okuyabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 14.7.2019 16:44
KPSS puan hesaplama nasıl yapılır? 2019 KPSS Lisans puan hesaplama işlemleri burada!

A Grubu ve Öğretmenlik - ve Eğitim Bilimleri sınavı sona erdi. Adaylar heyecanla KPSS puan hesaplaması nasıl yapılır, puan türleri neler? Sorusuna yanıt arıyor. KPSS P1, ve P3 puan türlerinde her test kendi içinde değerlendirilecektir. Her testte, örneğin Genel Yetenekte, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar bulunacak ve ona göre hesaplamalar yapılacaktır. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) işlemlerine dair tüm ayrıntılar sabah.com.tr'de yer alıyor.

KPSS PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?- 2019

Sınavda yer alan her test kendi içinde değerlendirilecektir. Her testte, örneğin Genel Yetenekte, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar bulunacak, bu puanların ortalama ve standart sapmaları kullanılarak standart puanlar hesaplanacaktır.

MEB tarafından, ÖABT kapsamında sınav yapılmayan yabancı dillerdeki alanlarda (Almanca, Arapça, Çince, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Rusça) öğretmen atamalarında, ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuçlarından oluşturulan KPSSP120 puan türünü kullanacaktır. Bu puanın hesaplanmasında ilgili yılda alınan YDS/1 (İlkbahar Dönemi)/e-YDS sonuçları kullanılacaktır.

KPSS P1, P2 VE P3 PUAN HESAPLAMASI HABERİMİZİN DEVAMINDA YER ALMAKTADIR;

ARKADAŞINA GÖNDER
KPSS puan hesaplama nasıl yapılır? 2019 KPSS Lisans puan hesaplama işlemleri burada!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN