Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yurt başvurusu nasıl, nereden yapılır? 2019 için gerekli olan belgeler neler? İşte detaylar

YKS tercih sonuçlarının açıklanmasından sonra yurt başvuruları bekleniyordu. Özellikle şehir dışında okul okumaya hak kazanan öğrencilerini ilgilendiren konu, internette en çok araştırılanlar arasında dikkat çekiyor. Bilindiği üzere, maddi imkanı el vermeyen öğrenciler, KYK bünyesindeki devlet yurtları aracılığıyla barınma ve yemek ihtiyaçlarını huzurlu ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Bu doğrultuda da ,'2019-2020 ne zaman başlayacak, ücreti ne kadar?' sorusunun cevabı en çok arananlar arasında öne çıkıyordu. Merakla beklenen açıklama Cumhurbaşkanlığı'ndan geldi ve başvurular 19 Ağustos itibariyle başladı. Haberimizin ilerleyen sayfalarından yurt başvurusunun nasıl ve nereden yapılacağını hemen öğrenebilir, KYK yurt başvuru tarihleri ile kayıt için gerekli olan belgeler hakkında fikir edinebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 19.8.2019 23:34 Güncelleme Tarihi: 20.8.2019 16:25
KYK yurt başvurusu nasıl, nereden yapılır? 2019 KYK yurt başvuruları için gerekli olan belgeler neler? İşte detaylar

On binlerce öğrenci 2019 YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile birlikte devlet yurtları ve başvuru adımları ile ilgili araştırma yapmaya başladı. Üniversite kayıtlarının yanı sıra öğrenci ve aileleri kalacak yer bulmak için KYK yurtlarına bakıyorlar. Tam bu noktada, KYK devlet yurt başvuruları en çok araştırılan konulardan birisi olarak dikkat çekiyor. Zira, maddi imkanı el vermeyen ve şehir dışında okumak zorunda kalacak olan öğrenciler, 2019 KYK yurt başvurusu süreci hakkında fikir sahibi olmak istiyor. Bu doğrultuda, ' ne zaman, hangi tarihte başlayacak?' sorusunun cevabı oldukça merak ediliyor.

KYK YURT BAŞVURULARI BAŞLADI! BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR VE HANGİ BELGELER GEREKLİ?
Sizler için hazırladığımız haberimizin detaylarından 2019-2020 KYK yurt başvuru tarihleri ile ücreti hakkında bilgi sahibi olabilir, başvuru işlemlerinin nasıl ve nereden yapıldığı; kayıt sırasında gerekli olan belgelere dair fikir edinebilirsiniz.

ARKADAŞINA GÖNDER
KYK yurt başvurusu nasıl, nereden yapılır? 2019 KYK yurt başvuruları için gerekli olan belgeler neler? İşte detaylar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN