Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sonuçları 2019 ne zaman, hangi gün açıklanacak? KYK yurt başvurusu son gün detayı...

Yüz binlerce öğrenciyi yakından ilgilendiren yurt başvuruları devam ediyor. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarının açıklanması akabinde şehir dışında okumak durumunda kalacak olan öğrenciler, bir yandan da başvuru işlemlerini gerçekleştiriyor. Bilindiği üzere, Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan duyuru neticesinde başvuruların kabul edildiği belirtilmişti. Bu doğrultuda, '2019 KYK yurt başvurusu nasıl yapılır ve ne zaman sona erecek?' sorusunun yanıtı en çok merak edilenler arasında öne çıkıyor. e Devlet üzerinden yurt başvurusu yapan öğrenciler, sonuçların açıklanma tarihini de oldukça araştırıyor. Peki, KYK sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak? Detayları sizler için derledik.

Giriş Tarihi: 25.8.2019 20:59 Güncelleme Tarihi: 25.8.2019 21:01
KYK yurt başvuru sonuçları 2019 ne zaman, hangi gün açıklanacak? KYK yurt başvurusu son gün detayı...

niversite kayıt işlemlerini gerçekleştiren öğrenciler ile ailelerinin yoğun ve bir o kadar tatlı telaşı devam ederken öne çıkan bir diğer konu ise yurt başvuruları durumunda. Şehir dışında okumak zorunda kalan ve maddi imkanı el vermeyen yüz binlerce öğrenci, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun sunduğu hizmetten yararlanmak istiyor. Bilindiği üzere, devlet yurtları ile güvenli ve huzurlu bir şekilde barınma ihtiyacı giderilebiliyor. Bu doğrultuda, geçtiğimiz günlerde başlayan başvuruların e Devlet üzerinden alınmasına devam ediyor. Henüz ilgili işlemlerini tamamlamamış olan öğrenciler ise, '2019 KYK yurt başvurusu nasıl ve nereden yapılır?' sorusunun yanıtı araştırıyor.

KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR VE ZAMAN SONA ERECEK?

Kurum tarafından yapılan açıklama neticesinde 19 Ağustos tarihinden bu yana kabul edilen başvurular, yakın bir zamanda sona erecek. Adaylar, kurumun açıkladığı tarihler arasında ilgili işlemlerini e Devlet giriş ile tamamlamak zorunda.

KYK YURT BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sizler için hazırladığımız haberimizin detaylarından 2019 KYK sonuçları hakkında bilgi edinebilir, ilgili işlemlerin nasıl ve nereden yapılacağına dair bilgileri hızlı ve kolay bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

ARKADAŞINA GÖNDER
KYK yurt başvuru sonuçları 2019 ne zaman, hangi gün açıklanacak? KYK yurt başvurusu son gün detayı...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN