Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Veli Bilgilendirme Sistemi hızlı giriş ekranı: e-Okul öğrenci giriş ile birinci sınav sonuçları, devamsızlık sorgulama

Okulların ara tatile girmesine karşın Veli Bilgilendirme Sistemi ekranında yaşanan yoğunluk devam ediyor. tarafından velilerin ve öğrencilerin işini kolaylaştırmak amacıyla uzun zaman önce hizmete sunulan e Okul giriş ekranı ile ders programı, sınav sonuçları ve devamsızlık sorgulama gibi birçok bilgiye hızlı ve kolay bir şekilde ulaşılabiliyor. Peki, MEB ile 'ne giriş nasıl ve nereden yapılır? Haberimiz aracılığıyla e-Okul VBS öğrenci giriş ekranı hakkında tüm bilgilere ve merak ettiğiniz ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 25.11.2019 16:38 Güncelleme Tarihi: 25.11.2019 16:38
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi hızlı giriş ekranı: e-Okul VBS öğrenci giriş ile birinci sınav sonuçları, devamsızlık sorgulama

Okullar ara tatile girmesine rağmen, E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ekranında da yoğunluk artış gösterdi. Bilindiği gibi, öğrenci ve velilerin işini kolaylaştıran e Okul VBS giriş sayfası ders programı, devamsızlık ve sınav sonuçları sorgulama gibi çeşitli bilgilerin kolay ve hızlı bir şekilde öğrenilmesine olanak tanıyor. Hal böyle olunca, e Okul VBS giriş ekranına girişler de arttı.

E OKUL VBS HIZLI GİRİŞ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Bu bilgiler dışında; alınan belgeler, okunan kitaplar, alınan belgeler, diploma puanı, pansiyon devamsızlık bilgisi, pansiyon yemek menüsü, pansiyon zaman çizelgesi, pansiyon izin bilgilerine ulaşılabilir. E-okul sisteminde öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı sunucuları yer alıyor. Peki, e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş nasıl yapılır?

MEB E-OKUL VBS ÖĞRENCİ GİRİŞ NASIL, NEREDEN YAPILIR?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapabilmek için aşağıdaki bağlantıdan E-Okul sitesine giriş yapılır. Sisteme giriş yapabilmek için öğrencinin T.C. kimlik numarası ile okul numarası giriş yapıldıktan sonra 4 haneli güvenlik kodu da kutuya girilmelidir. Girişi butonuna bastığımızda E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne girmiş olacağız.

Öğrenci TC Kimlik No: İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen 11 basamaklı numaradır TC Kimlik Numarası bulunamayan öğrenciler için e-Okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numara kullanılmaktadır.

Öğrenci Okul No: Okula kayıt sırasında verilen numaradır.Her öğrencinin mutlaka bir okul numarası bulunmaktadır.Sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın bilinmesi gerekir.

E OKUL VBS HIZLI GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

E-OKUL SİSTEMİNİN ÖĞRENCİLERE SAĞLADIĞI FAYDALAR NEDİR?

  • Sınav sonuçlarını öğrenmek
  • Haftalık ders programını öğrenebilir
  • Devamsızlık gün sayısını öğrenebilir
  • Sınav tarihlerini öğrenebilir
  • Sorumluluk sınav tarihlerini öğrenebilir
  • Yıl sonu ortalamasını öğrenebilir

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi hızlı giriş ekranı: e-Okul VBS öğrenci giriş ile birinci sınav sonuçları, devamsızlık sorgulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN