Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2019 sınav sonuçları açıklandı! ile sorgulaması nasıl yapılır?

tarafından uygulanan sınav sonuçları sorgulanmaya devam ediyor. 3 Kasım 2019 tarihinde uygulanan sınavın ardından gözler sonuç sorgulama sayfasına çevrildi. Sınava giren adaylar ‘’ açıklandı mı?’’ sorusuna yanıt aramaya başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınav sonuçları açıklandı. Sonuçların ardından cevap kağıtları da erişime açıldı. Arapça, Fransızca, İngilizce dillerinde ve Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler alanlarında gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Yabanı Dil sınavının sonuçları, 5 yıl geçerli olacak. İşte, hızlı sorgulama ekranı!

Giriş Tarihi: 28.11.2019 09:44 Güncelleme Tarihi: 28.11.2019 09:44 ABONE OL
YÖKDİL 2019 sınav sonuçları açıklandı! ÖSYM ile YÖKDİL sonuçları sorgulaması nasıl yapılır?

Heyecanla beklenen YÖKDİL sınav sonuçları sorgulanmaya devam ediyor. 3 Kasım tarihinde sınava giren adaylar sınav sonuçlarını öğrenmek istiyor. Adaylar '' YÖKDİL sınav sonuçları açıklandı mı?'' sorusuna yanıt arıyor. Sınav sonuçlarına ilişkin ÖSYM'den bir duyuru bekleyen adaylar, sık sık duyuru sayfasını ziyaret ederek son durumu takip ediyor. Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) koordinasyonunda Anadolu ve Ankara Üniversitelerince yapılan sınav beklenen tarihten erken açıklandı. Peki, 2019 YÖKDİL sonuçları sorgulama nasıl yapılır?

2019 YÖKDİL SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI!

03 Kasım 2019 tarihinde 4 farklı dilde uygulanan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavına (2019-YÖKDİL) ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınav sonuçlarına 27 Kasım 2019 tarihinde saat 11.35'ten itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

SINAV SONUÇLARI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

YÖKDİL SONUÇLARI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebilecekler. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek.

YÖKDİL SORU VE CEVAPLARI YAYINDA!

Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve "Cevap Kâğıdı Görüntüleme" ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

YÖKDİL NEDİR?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) adayların kendi alanlarındaki (fen ve mühendislik, sosyal ve beşeri bilimler, sağlık) dil becerilerini belirlemeye yönelik düzenlenen bir yabancı dil sınavıdır. YÖKDİL Sınavı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmektedir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YÖKDİL 2019 sınav sonuçları açıklandı! ÖSYM ile YÖKDİL sonuçları sorgulaması nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN