Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaymakamlık sınav sonuçları 2019 açıklandı! Kaymakamlık sınav sonucu ile sorgulama nasıl yapılır?

kaymakamlık sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu! Söz konusu duyuruya göre 19 Eylül tarihinde başlayıp 26 Eylül 2019 itibarıyla son bulan başvuru sürecinin ardından adaylar için süreç, yazılı sınav ile devam edecekti. 9 Kasım 2019 Cumartesi günü ÖSYM tarafından uygulanan sınavın sonuçları az önce adayların erişimine açıldı. Adaylar internet üzerinden Kaymakamlık sınav sonuçları sorgulama ekranı araştırması yapıyor. Haberimizin devamından ÖSYM AİS sayfası üzerinden sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz...

Giriş Tarihi: 4.12.2019 09:30 Güncelleme Tarihi: 4.12.2019 09:30 ABONE OL
Kaymakamlık sınav sonuçları 2019 açıklandı! Kaymakamlık sınav sonucu ÖSYM ile sorgulama nasıl yapılır?

Kaymakamlık Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunu yoğun olarak araştırırken ÖSYM resmi sitesi üzerinden Kaymakamlık sınav sonuçları adayların erişimine açıldığını duyurdu. Bugün ÖSYM'nin aday işlemleri sayfası üzerinden TC kimlik numarası ve şifresiyle vatandaşlar puanlarını öğrenebilecek. Peki, Kaymakamlık sınav sonuçları nasıl ve nereden sorgulanır? ÖSYM AİS sayfası üzerinden Kaymakamlık sonucu sorgula!

KAYMAKAMLIK SINAV SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

ÖSYM tarafından yapılan duyuru şöyle;

09 Kasım 2019 tarihinde uygulanan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavına (2019-Kaymakamlık) ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. 2019-Kaymakamlık sınavına ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış ve itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup, Alan Bilgisi Testi Temel Soru Kitapçığındaki 32 ve 55 numaralı soruların iptal edilerek değerlendirme dışı bırakılmasına karar verilmiştir.

Adaylar, sınav sonuçlarına 03 Aralık 2019 tarihinde saat 16.45'ten itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

KAYMAKAMLIK SINAV SONUCU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

09 Kasım 2019 tarihinde uygulanan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı (2019-Kaymakamlık) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 03 Aralık 2019 tarihinde saat 16.45'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve "Cevap Kâğıdı Görüntüleme" ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaymakamlık sınav sonuçları 2019 açıklandı! Kaymakamlık sınav sonucu ÖSYM ile sorgulama nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN