Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AÖF sınavında kalem ve silgi verilecek mi? 2019 AÖF sınav kuralları burada!

Açık öğretim sınavları bugün yapılacak. Katılım sağlayacak olan adaylar internet üzerinden AÖF sınavında kalem ve silgi veriliyor mu sorusuna yanıt arıyor. Öğrencilerin heyecanlı bekleyişi yarın son bulurken geçtiğimiz günlerde vize yerleri de belli olmuştu. Vatandaşların yanlarında mutlaka giriş belgelerini getirmesi gerekiyor. Peki, AÖF sınavında kalem silgi verilecek mi? AÖF sınavına kalem götürülür mü? İşte merak edilen bu konuya ait detaylar…

Giriş Tarihi: 14.12.2019 08:09 Güncelleme Tarihi: 14.12.2019 08:10 ABONE OL
AÖF sınavında kalem ve silgi verilecek mi? 2019 Anadolu Üniversitesi AÖF sınav kuralları burada!

Açık öğretim vizeleri için binlerce Anadolu Üniversitesinin heyecanlı bekleyişi yarın son bulacak. Hazırlıklarını buna göre yapan adaylar AÖF sınavında kalem ve silgi veriyorlar mı şeklinde araştırmalarını internet üzerinden sürdürürken bizler de konuyla ilgili merak ettiğiniz bu sorunun cevabını haberimizde verdik. Peki, AÖF sınavında kalem silgi verilecek mi? İşte detaylar…

AÖF SINAVINDA KALEM VE SİLGİ VERİLİYOR MU?

Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan sınavlar için kalem ve silgi verilmeyecek. Öğrencilerin sınava girerken kalem ve silgilerini yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

AÖF SINAV TARİHLERİ

Güz Dönemi Ara Sınavı: 14-15 Aralık 2019

Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı: 18-19 Ocak 2020

Bahar Dönemi Ara Sınavı: 18-19 Nisan 2020

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı: 13-14 Haziran 2020

Yaz Okulu Sınavı: 22-23 Ağustos 2020.

AÖF SINAVINDA NELER YASAK?

Sınavın ilk 30 dakikası ve son 5 dakikası içinde, sınavınızı tamamlasanız bile salondan çıkamazsınız. Herhangi bir nedenle salondan çıktığınız takdirde, sınava devam etmenize izin verilmez.Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz.

Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunamaz.

Kâğıt, kitap, defter, not vb. dokümanlar; pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazları; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneler ile sınava girmek kesinlikle yasaktır.

Sınav süresince görevlilerle konuşmak, görevlilere soru sormak yasaktır. Aynı şekilde görevlilerin de öğrencilerle yakından ve alçak sesle konuşmaları yasaktır. Gerekli durumlarda görevliler yerinizi değiştirebilir. Size verilen cevap kâğıdının üzerindeki TCKN, ad, soyadı, bilgilerini kontrol ediniz, üzerindeki ilgili alanları doldurarak imzalayınız.

Bu bilgiler size ait değilse, görevlileri uyararak size ait cevap kâğıdını isteyiniz. Başka öğrenciye ait cevap kâğıdı kullanan öğrencilerin o oturumdaki sınavları geçersiz sayılır.

Cevap kâğıdı üzerine test grubunu (kitapçık türünü) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılır. Cevap kâğıdınıza yazacağınız her türlü yazı ve yapacağınız işaretlemeler için koyu yazan siyah kurşun kalem kullanmalısınız.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖF sınavında kalem ve silgi verilecek mi? 2019 Anadolu Üniversitesi AÖF sınav kuralları burada!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN