Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TV ders programı: EBA öğrenci girişi ile şifre alma işlemi nasıl yapılır? EBA TV frekans ayarları ile nasıl canlı izlenir?

Türkiye genelinde yarın itibarı ile başlayacak. Öğrenciler, MEB tarafından geliştirilen ile uzaktan ve online eğitim görerek derslerinden geri kalmayacak. EBA TV ile dersler televizyondan anbean takip edilecek. Bu noktada, EBA giriş ile şifre alma ve hesap oluşturma hakkındaki araştırmalar yoğunluk kazandı. Bilindiği gibi, derslerin takibi için EBA şifresi alma ve hesap oluşturma gerekiyor. Öte yandan, EBA TV frekans bilgileri de netleşti. Peki, Türksat ve uydudan EBA TV frekans ayarı nasıl yapılır? Haberimizden, EBA giriş ile şifre alma ve hesap oluşturma hakkında bilgi edinebilir; uydu frekans ayarı ile uzaktan eğitim ders programlarını görüntüleyebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 23.3.2020 01:44 Son Güncelleme: 23.3.2020 10:26 ABONE OL
EBA TV uzaktan eğitim ders programı: EBA öğrenci girişi ile şifre alma işlemi nasıl yapılır? EBA TV frekans ayarları ile nasıl canlı izlenir?

Ara tatil sona eriyor! Okullarda corona virüsü tedbirleri kapsamında öne çekilen ara tatil bugün bitiyor, yarın itibarı ile başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), geliştirdiği Eğitim Bilişim Ağı () ile online, uzaktan ve TV'den eğitim vererek öğrencilerin derslerden geri kalmamasını sağlayacak. Bu noktada, ilk olarak öğrencilerin EBA giriş ile şifre alma ve yeni hesap oluşturma işlemlerini eksiksiz olarak tamamlaması gerekiyor. Ardından, MEB'in duyurduğu uzaktan eğitim ders programı bilgisine göre derslerini televizyondan ve EBA giriş ekranı üzerinden takip etmeleri önem arz ediyor.

EBA GİRİŞ İLE ŞİFRE ALMA VE YENİ HESAP OLUŞTURMA NASIL YAPILIR?

Öğrenciler, uzaktan eğitimin başlamasına bir gün kala EBA şifresi alma ve hesabı oluşturma hakkında araştırmalarını en üst düzeye çıkarttı. Adım adım EBA giriş ekranı ile şifresi alma ve hesap oluşturma için izlemeniz gereken adımları haberimizin ilerleyen sayfalarında derledik.

EBA TV FREKANS AYARI NASIL YAPILIR? UZAKTAN EĞİTİM DERS PROGRAMI BELLİ OLDU

Milyonlarca veli, EBA TV frekans ayarı ile televizyonlarda uzaktan eğitimin yapılacağı kanalların kurulumunu gerçekleştirmeye çalışıyor. EBA TV, internetten de izlenebilecek. Uydudan ve Türksat üzerinden EBA TV frekans bilgileri de MEB tarafından duyuruldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da, ilkokul, ortaokul ve lise için uzaktan eğitim ders programı hakkında bilgi verdi.

ARKADAŞINA GÖNDER
EBA TV uzaktan eğitim ders programı: EBA öğrenci girişi ile şifre alma işlemi nasıl yapılır? EBA TV frekans ayarları ile nasıl canlı izlenir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA