Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ertelendi mi, ne zaman yapılacak? Kamu Personeli Seçme Sınavı 2020 ? 2020 sınav takvimi!

Kamu dairesinde çalışmak isteyen vatandaşlar 2020 sınav tarihini araştırıyor. Geçtiğimiz günlerde tarafından ertelenen 9 sınavın ardından gözler Kamu Personeli Seçme Sınavı tarihini çevrildi. Hem lise hem üniversite mezunları ‘’ , ne zaman?’’ sorusuna yanıt aramaya başladı. Her yıl binlerce kişiyi bünyesine alan kamu kurum kuruluşları sınavla personel alımlarına devam ediyor. Ülkemizde görülen koronavirüsü tedbirleri kapsamında ÖSYM 2020 sınav takviminde flaş değişikliğe gitmiş bazı sınavların tarihlerini ileri bir tarihe almıştı. Lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunlarının gireceği 2020 ? KPSS ertelendi mi?

Giriş Tarihi: 27.3.2020 12:44 Güncelleme Tarihi: 27.3.2020 12:44 ABONE OL
KPSS ertelendi mi, ne zaman yapılacak? Kamu Personeli Seçme Sınavı 2020 KPSS ne zaman? ÖSYM 2020 sınav takvimi!

ertelendi mi? Devletin kamu kuruluşlarında çalışmak isteyen vatandaşlar KPSS'ye girmek için gün sayıyor. Öte yandan, ülkemizde görülen koronavirüsü tedbirleri kapsamında 2020 sınav takviminde flaş değişikliğe giderek bazı sınavların tarihini ertelenmişti. Şimdi ise lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunlarına yönelik düzenlenen 2020 KPSS sınav tarihi araştırılıyor. Koronavirüsün Türkiye'de görülmesinin ardından öğrenciler ve aileler ÖSYM 2020 sınav takviminde değişiklik olup olmadığını araştırıyor. ÖSYM tarafından düzenlenen KPSS lisans, önlisans ve ortaöğretim sınavlarına ilişkin detaylar haberimizde yer alıyor. Peki 2020 ? ? 2020 ÖSYM sınav takvimine ilişkin detaylar…

ÖSYM'den 2020 KPSS sınav tarihleri son dakika açıklaması…

KPSS ERTELENDİ Mİ? 2020 KPSS NE ZAMAN?

Ülkemizde corona virüsü görülmesi sebebiyle okullar uzaktan eğitim kararı alınca milyonlarca öğrenci '' KPSS ertelendi mi, ne zaman yapılacak'' sorusuna yanıt aramaya başladı. Haberimizde, sınav tarihine ilişkin bilgiye ve ÖSYM sınav takvimine erişebilirsiniz.

KPSS Alan Bilgisi Testi 12-13 Eylül'de, Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 6 Eylül'de yapılacak.

KPSS, önlisans düzeyinde 25 Ekim'de, ortaöğretim düzeyinde ise 22 Kasım'da yapılacak.

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 20 Eylül'de, Dikey Geçiş Sınavı 9 Ağustos'ta uygulanacak.

ÖSYM Başkanı Halis Aygün: "Sınav tarihleri gözden geçirildi ve yeniden düzenlendi. YKS, MEB'in önereceği müfredat ve kazanımlara göre olacak."

ARKADAŞINA GÖNDER
KPSS ertelendi mi, ne zaman yapılacak? Kamu Personeli Seçme Sınavı 2020 KPSS ne zaman? ÖSYM 2020 sınav takvimi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA