Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TRT CANLI İZLE | (9 NİSAN 2020) EBA TV İlkokul, ortaokul, lise dersleri canlı izle ekranı ve frekans bilgileri!

Her gün milyonlarca ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi TRT canlı izle ekranı ile sürecine devam ediyor. Bu kapsamda ülkemizde ilk kez uygulamaya geçen online eğitimde gelinen üçüncü haftada öğrenciler sabah saatlerinden itibaren "EBA TV " şeklindeki araştırmalarını gerçekleştiriyor. frekans ayarları ile istenirse televizyon ekranlarından da takip edilebilecek olan online dersler bununla beraber internet üzerinden de canlı yayın ekranı ile takip edilebiliyor. Peki, TRT EBA TV hangi kanalda, canlı yayın nasıl izlenir? Uydudan TÜRKSAT frekans ayarları nasıl yapılır? Haberimizden, ilkokul, ortaokul ve lise haftalık ders programı ile yayın akışı hakkında bilgi edinebilir, tekrar dersi saatlerini öğrenebilirsiniz. İşte, 9 Nisan EBA TV canlı yayın izle ekranı ve tüm detaylar…

Giriş Tarihi: 9.4.2020 11:14 Son Güncelleme: 9.4.2020 11:14 ABONE OL
TRT EBA TV CANLI İZLE | 9 NİSAN 2020  EBA TV İlkokul, ortaokul, lise uzaktan eğitim dersleri canlı izle ekranı ve frekans bilgileri!

TRT ekranı ile milyonlarca öğrenci uzaktan ve online eğitim sürecinin üçüncü haftasına devam ediyor. Televizyon ekranlarından frekans ayarları ile takip edilen dersler aynı zamanda internet ortamı üzerinden de canlı yayın olarak izlenebiliyor. Eğitim Bilişim Ağı resmi internet sitesi üzerinden duyurulan yayın akışı ve haftalık ders programına göre dersler TRT EBA TV canlı yayın üzerinden ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine naklen aktarılıyor. Milyonlarca veli, EBA TV frekans ayarı ile televizyonlarda uzaktan eğitimin yapılacağı kanalların kurulumunu gerçekleştirdi. Bunu yapamayanlar ise, "TRT EBA TV canlı izle" başlığı altında araştırmalarını yapıyor. Haberimizin devamında yer alan linke tıklayarak 9 Nisan TRT EBA TV canlı izle ekranına ulaşabilirsiniz…

EBA UZAKTAN EĞİTİM FREKANS BİLGİLERİ 2020
Henüz frekans ayarını yapamayanlar için ise TRT EBA TV frekans bilgileri bir kez daha paylaşıldı.

MEB'in yayımladığı bilgiler ile TRT EBA TV hangi kanalda ve nasıl canlı izlenir sorusu yanıt buldu. Peki, EBA TV frekans ayarı nasıl yapılır?


EBA TV FREKANS BİLGİLERİ

HD Alış bilgileri:

Alış frekansı :12.084 MHz
Polarizasyon : Yatay (H)
Sembol oranı : 13.750
FEC : 2/3

SD Alış bilgileri:

Alış frekansı :11.916 MHz
Polarizasyon : Dikey (V)
Sembol oranı : 30.000
FEC : 3/4

TRT EBA TV CANLI YAYIN İZLE! 8 NİSAN 2020 İLKÖĞRETİM, ORTAÖĞRETİM VE LİSE DERSLERİ İZLE

İlköğretim, ortaöğretim ve lise dersleri için TRT EBA TV 3 farklı kanaldan hizmet veriyor. HD ve SD olmak üzere toplam 6 kanaldan canlı yayın yapılıyor. Milyonlarca veli, EBA TV frekans ayarı ile televizyonlarda uzaktan eğitimin yapılacağı kanalların kurulumunu gerçekleştirdi. Bunu yapamayanlar ise, 'TRT EBA TV uzaktan eğitim canlı izle' başlığı altında araştırmalarını yapıyor. Bilindiği üzere, TRT EBA TV internetten de canlı ve şifresiz izlenebiliyor.

İşte, 8 Nisan Çarşamba ders programı, yayın akışı ve uzaktan eğitim canlı izleme ekranı;

ARKADAŞINA GÖNDER
TRT EBA TV CANLI İZLE | (9 NİSAN 2020) EBA TV İlkokul, ortaokul, lise uzaktan eğitim dersleri canlı izle ekranı ve frekans bilgileri!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA