Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haziran ayı ve kredi ödemeleri başladı mı? 2020 ödemeleri sonuç sorgula!

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği ve kredi ödemelerine ilişkin detayları geldi. Gençlik ve tarafından 6-10 Haziran'da yatması gereken Haziran ayı ödemelerinin hesaplara ne zaman yatırılacağı merak ediliyordu. Konu ile ilgili ; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda video konferans sistemi ile gençlere seslendi ve konuya yönelik bilgileri verdi. Hal böyle olunca milyonlarca öğrenci internet üzerinden ödemeleri başladı mı sorusuna yanıt arıyor. Buna göre; Haziran ayı ödemeleri son dakika detaylarına haberimizin içerisinden ulaşabilir, burs ve kredi sorgulama ekranına erişebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 21.5.2020 09:11 Son Güncelleme: 21.5.2020 09:12 ABONE OL
Haziran ayı KYK burs ve kredi ödemeleri başladı mı? 2020 KYK kredi ve burs ödemeleri sonuç sorgula!

Ramazan Bayramı yaklaşırken milyonlarca öğrenci ve kredi ödemelerine ilişkin son gelişmeleri yakından takip ediyordu. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda burs ödemelerine ilişkin açıklamalarında bulundu. Bu açıklamalardan sonra öğrenciler internet üzerinden konuya yönelik sorgulamalar yapmaya başladılar. Bilindiği üzere; 6-10 Haziran tarihleri arasında yatması beklenen burs ve kredi ödemeleri erken bir tarihe çekilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burs ve kredi ödemelerini 19 Mayıs 2020 tariginde başlattığını açıkladı. Buna göre; haberimizin içerisinden sorgulama ekranına ulaşabilir, ödemelerine ilişkin son dakika bilgilerini edinebilirsiniz.

KYK BURS VE KREDİ ÖDEMELERİ BAŞLADI MI? MÜJDELİ HABER GELDİ!

KYK burs ve kredi ödemelerine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakika açıklamalarında bulundu. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bayram öncesi yatırılacağı müjdesini verdiği yükseköğrenim burs ve kredi ödemelerinin 19 Mayıs tarihi itibarıyla öğrencilerin hesaplarına yatmaya başladığını bildirdi. Ödemelerin TC kimlik numarasının son hanesine göre yapılacağını ifade eden Bakan Kasapoğlu, 19 Mayıs'ta başlayan ödemelerin 23 Mayıs'ta tamamlanacağını belirtti.

İşte KYK burs ve kredi ödemelerine ilişkin son dakika gelişmeleri...

ARKADAŞINA GÖNDER
Haziran ayı KYK burs ve kredi ödemeleri başladı mı? 2020 KYK kredi ve burs ödemeleri sonuç sorgula!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA