Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ne zaman, hangi tarihte yapılacak? 2020 MEB Bursluluk sınavı tarihi ne zaman?

İlköğretim ve ortaöğretim sınıflarda eğitim gören öğrenciler ‘’ yapılacak?’’ sorusuna yanıt aramaya başladı. tarafından 6 Haziran’da yapılacağı duyurulan İlköğretim ve sınav tarihinin tekrardan düzenlendiği duyuruldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamayla birlikte yeni sınav tarihi belli oldu. İlk ve Ortaöğretim bursluluk sınavda öğrenciler sınavlara tam gaz hazırlıklarını sürdürürken bursluluk sınavı ne zaman, hangi tarihte yapılacak sorusuna yanıt arıyor. Buna göre; Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? MEB tarihi ne zaman, hangi gün?

Giriş Tarihi: 22.5.2020 15:36 Son Güncelleme: 22.5.2020 15:46 ABONE OL
Bursluluk sınavı 2020 ne zaman, hangi tarihte yapılacak? 2020 MEB İOKBS Bursluluk sınavı tarihi ne zaman?

(MEB) tarafından düzenlenen 2020 Bursluluk sınavı tarihi merak ediliyor. ilköğretim ve 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik olarak düzenlenecek olan sınavı 6 Haziran'da yapılacaktı. Eski adı PYBS yeni adıyla İOKBS yeni tarihi ise sınav hazırlıklarını sürdüren ilköğretim ve Ortaöğretim Kurumları öğrencileri tarafından merak konusu oldu. Eğitim hayatları süresince burstan faydalanmak isteyen öğrenciler sınav tarihlerini araştırırken konuya yönelik güncel bilgiler belli oldu. Peki İOKBS yapılacak? ne zaman?

BURSLULUK SINAVI NE ZAMAN? BURSLULUK SINAVI 2020 TARİHİ

Koronavirüsü tedbirleri kapsamında ertelenen bursluluk sınavı ne zaman yapılacak sorusuna yanıt aranıyordu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Bursluluk Sınavı 2020 tarihi belli oldu. İşte bursluluk sınavı 2020 tarihi...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, 6 Haziran Cumartesi günü yapılacağı ilan edilen 2020 Yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın (İOKBS) 5 Eylül 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır.

Konuya yönelik güncel bilgiler için haberimizin devamına ilerleyiniz.

ARKADAŞINA GÖNDER
Bursluluk sınavı 2020 ne zaman, hangi tarihte yapılacak? 2020 MEB İOKBS Bursluluk sınavı tarihi ne zaman?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA