Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2020 ne zaman, hangi tarihte yapılacak? ile YKS tarihi ve konuları!

Yeni tip koronavirüsü salgını sosyal hayattan eğitime kadar birçok yerde etkisini hissettirdi. Öyle ki, aralarında Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın da bulunduğu birçok sınavın tarihi değişti ya da ertelendi. Bu noktada, en fazla adayın katılım gösterdiği sınavlardan olan 2020 'nin ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Başkan Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile beraber 2020 YKS sınav tarihi netlik kazandı. Peki, ne zaman, hangi tarihte yapılacak? YKS sınav konuları neler ve AYT-YDT-TYT oturumları kaç dakika olacak? İşte, YKS hakkında bazı bilgiler...

Giriş Tarihi: 23.5.2020 09:42 Son Güncelleme: 23.5.2020 09:42 ABONE OL
2020 YKS ne zaman, hangi tarihte yapılacak? ÖSYM ile YKS tarihi ve üniversite sınavı konuları!

ne zaman yapılacak, sınav tarihi tekrardan değişti mi? Bu sorunun yanıtı, son günlerin en çok araştırılanları arasında öne çıkıyor. Bilindiği gibi, koronavirüs salgını sosyal hayattan eğitime kadar birçok yerde olumsuzluğa sebep oldu. Aralarında YKS'nin de bulunduğu çeşitli sınavların tarihleri ertelendi ya da değişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile 2020 YKS sınav tarihi kesinlik kazanmış oldu.

2020 YKS NE ZAMAN YAPILACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada '2020 YKS ne zaman yapılacak?' sorusuna açıklık getirirken yeni tarihi duyurdu.

ÜNİVERSİTE SINAVI KONULARI NELER? TYT, AYT VE YDT KAÇ DAKİKA OLACAK?

Erdoğan'ın açıklamasının ardından ise YÖK Başkanı Yekta Saraç tarafından bir açıklama yapıldı. Saraç, YKS üniversite sınavının süresinde sadece bu yıla mahsus olmak üzere değişikliğe gidildiğini bildirdi. Peki, 2020 YKS ne zaman yapılacak? konuları neler, TYT-AYT-YDT oturumları kaç dakika olacak?

İşte, merak edilenler...

ARKADAŞINA GÖNDER
2020 YKS ne zaman, hangi tarihte yapılacak? ÖSYM ile YKS tarihi ve üniversite sınavı konuları!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA