Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ne zaman? 2020 MEB Açık Lise !

Lisesi eğitimlerine dışardan devam eden öğrenciler tarafından merak ediliyor. tarafından ertelenen Açık Lise sınav tarihleri belli oldu. kurumları sınavlarının 'teknik hazırlık' süresinin 30 gün olması ve sınav takvimindeki gelişmeler nedeniyle belirlenen tarihlerde gerçekleşeceği kamuoyuna bildirilmiş ve duyuru olarak öğrencilerle paylaşıldı. Buna göre; 2020 ne zaman? Açık Lise 2020 MEB AÖL sınav tarihleri ve Açıköğretim Lisesi sınavlarına dair tüm bilgiler…

Giriş Tarihi: 30.6.2020 09:09 Son Güncelleme: 30.6.2020 09:11 ABONE OL
AÖL sınavları ne zaman? Açık Lise 2020 MEB AÖL sınav tarihleri

tarafından yayınlanan yoğun ilgi görüyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından uygulanacak olan açık lise sınav tarihleri belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Açık Lise sınav tarihleri duyurulurken öte yandan tarihlerin yer aldığı duyuru Kurumları resmi site üzerinden bildirildi. Buna göre; ne zaman, hangi tarihte yapılacak? İşte 2020 Açık öğretim Lise AÖL sınav tarihleri ve tüm detaylar…

AÖL SINAVLARI NE ZAMAN?

AÖL sınav tarihleri 2. Dönem sınavlarına katılım gösterecek adaylar için merak konusu olmaya devam ediyor. AÖL 2. Dönem sınav tarihleri birçok lise öğrencisinin gündeminde yer alırken öğrenciler ikinci dönem içerisinde katılım sağlayacak olduğu sınavlar için hazırlıklara başladı. Sınav tarihlerinde teknik hazırlık sebebi bildirilirken detaylar araştırılmaya devam ediyor. İşte AÖL 2. Dönem sınav tarihleri

AÖL sınavları ne zaman? Açık Lise 2020 MEB AÖL sınav tarihleri

AÖL SINAV TARİHLERİ BELLİ OLDU

, Ortaokulu (AÖO), Açık Öğretim Lisesi (AÖL), Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi (AÖİHL) ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi ikinci dönem sınavlarının 25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılacağını açıkladı.

AÖL SINAV TARİHLERİ 2020

MEB tarafından yapılan duyuruya göre, Covid-19 salgını sebebiyle ertelenen; Açık Öğretim Lisesi 2019-2. Dönem sınav tarihi belli oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı, Açık Öğretim Ortaokulu (AÖO), Açık Öğretim Lisesi (AÖL), Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi (AÖİHL) ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi ikinci dönem sınavlarının 25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklaması şu şekilde;

"Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi'nin 2019-2020 eğitim öğretim yılı 2'inci dönem sınavlarının; Açık Öğretim Kurumları Sınavlarının 'teknik hazırlık' süresinin 30 gün olması ve sınav takvimindeki gelişmeler nedeniyle, 25-26 Temmuz tarihlerinde yapılması kararlaştırılmıştır."

AÖL 2. DÖNEM DERS SEÇME VE SINAV MERKEZİ DEĞİŞİKLİĞİ DUYURUSU

MEB tarafından yapılan duyuruya göre, Covid-19 salgını sebebiyle ertelenen; Açık Öğretim Lisesi 2019-2. Dönem sınavı, 25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılacaktır.

2019-2. Dönem sınavı ertelenmeden önce; 2019-2. Döneminde yeni kayıt olan veya kayıt yenileyen öğrencilerimiz, seçmiş olduğu dersleri ve sınava girmek istedikleri sınav merkezlerini, 1 – 9 Haziran 2020 tarihleri arasında öncelikli olarak kendi şifreleriyle (şifreleri olmayan öğrencilerimiz 444 0 632 (mebim) aracılığıyla ya da halk eğitim merkezi müdürlüklerinden şifrelerini öğrenebilirler) daha önce seçmiş oldukları dersleri ve sınava girmek istedikleri sınav merkezlerini değiştirebilirler.

Ayrıca; ceza ve tevkifevlerinden tahliye olan öğrencilerimiz; 444 0 632 (mebim) aracılığıyla tutuklu hükümlü ibaresini kaldırtarak, daha önce seçmiş oldukları dersleri ve girmek istedikleri sınav merkezini güncelleyebileceklerdir.

AÖL sınavları ne zaman? Açık Lise 2020 MEB AÖL sınav tarihleri
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖL sınavları ne zaman? 2020 MEB Açık Lise AÖL sınav tarihleri!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA