Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, hangi tarihte? ne zaman ve nasıl olacak? 2020 Okulların açılış tarihi...

Haziran ayında yaklaşık 18 milyona yakın öğrenci e okul üzerinden karnelerine kavuştu. Yaz tatili dönemine giren öğrenciler okulların ne zaman açılacağına ilişkin güncel açıklamaları yakından takip ediyor. Eylül ayında başlaması planlanan eğitim öğretim yılına yönelik telafi eğitimleri 31 Ağustos'ta yapılacak ve en az 3 hafta sürecek. Konuya yönelik Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sistemine yönelik merak edilenleri yanıtladı. Buna göre; ? yapılacak ve nasıl olacak? 2020 eğitim takvimi

Giriş Tarihi: 1.7.2020 10:29 Son Güncelleme: 1.7.2020 10:30 ABONE OL
Okullar ne zaman açılacak? İkili eğitim ne zaman ve nasıl olacak? MEB 2020 takvimi

Okulların açılış tarihine ilişkin güncel açıklamalar yapılmış olup Eylül ayında açılması beklenen okullarda telafi eğitimlerinin yapılacağı açıklandı. Şu an yaz tatilinde olan öğrenciler okulların ne zaman açılacağını merak ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ikili eğitime geçilebileceğine dair açıklamalarda bulundu. Virüs salgınından ötürü eğitimde eksiklik yaşanmaması adına telafi eğitimleri yapılacak. Resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi, 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacak. Peki 2020 takvimine göre ? ne zaman ve nasıl olacak?

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK? OKULLARDA İKİLİ EĞİTİM NASIL OLACAK?

Okulların açılış tarihi milyonlarca öğrencinin yaz tatiline girmesinin ardından gündemde yer almaya başladı. MEB Bakanı Ziya Selçuk'un son yaptığı açıklamalara göre; corona virüsü vaka sayısındaki artışın devam etmesi durumunda farklı ihtimallere karşı senaryolar hazırladıklarını, ikili eğitim sisteminin de bu kapsamda değerlendirmeye alındığını belirtti.

Okullar ne zaman açılacak? İkili eğitim ne zaman ve nasıl olacak? MEB 2020 takvimi

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK? TELAFİ EĞİTİMİ, YÜZ YÜZE EĞİTİM VE İKİLİ EĞİTİM SİSTEMİ

Milli Eğitim Bakanlığı, resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitiminin 31 Ağustos Pazartesi başlayacağını ve üç hafta süreceğini bildirdi.

Özel okullar için 15 Ağustos tarihinde başlayacak olan telafi eğitimi, devlet okullarında 31 Ağustos'ta başlıyor. Öğrencilerin yüz yüze eğitim ile eksiklerinin telafi edilmesinin amaçlandığı telafi eğitimi, devlet okullarında yıl içerisinde de devam edecek. İşte, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamalar;

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; bu süreçte öğrencilerin okula uyumuna, psikososyal desteğe, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine, temel derslerin telafisine yoğunlaşılacağını belirterek telafi eğitimlerin destekleme ve yetiştirme kursları ile yıl içerisinde süreceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı (), resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi takvimini açıkladı. 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacak olan yüz yüze telafi eğitimleri üç hafta sürecek ve ders yılının başlamasıyla birlikte destekleme ve yetiştirme kursları aracılığıyla yıl boyu devam edecek.

Uzaktan eğitim sürecinin arka planında telafi eğitimlerinin planlanmasıyla ilgili çalışmaların büyük bir titizlik içerisinde sürdürüldüğüne dikkat çeken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "EBA TV ve EBA internet uygulamasını mutlaka yüz yüze telafi eğitimlerle destekleyeceğiz.

Bu süreçte öncelikle öğrencilerimizin okula uyumuna, psikososyal anlamda desteklenmelerine, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine, temel derslerdeki telafisine yoğunlaşıp destekleme ve yetiştirme kursları ile telafi eğitimlerimize yıl içerisinde devam edeceğiz" dedi.

İKİLİ EĞİTİM SİSTEMİ

Bakan farklı ihtimallere karşı senaryolar hazırladıklarını, ikili eğitimin de bu kapsamda değerlendirildiğini belirtti. Gerekirse okulların ikili sistem uygulayacağını belirtti. Oluşacak herhangi bir pandemide eğitim de hangi yolun izleneceği şimdiden belirendi. Öğrencilerin eğitimlerini yıl içerisinde tamamlanması gerekirse sistemi ile sağlanacak.

Ziya Selçuk, tekli eğitim yapan okullarımız, gerekirse ikili eğitim yapabilir dedi. Hangi senaryonun uygulanacağına günün ihtiyaçları ve Bilim Kurulu'nun önerisi doğrultusunda karar verileceğini belirtti.

Okullar ne zaman açılacak? İkili eğitim ne zaman ve nasıl olacak? MEB 2020 takvimi
ARKADAŞINA GÖNDER
Okullar ne zaman açılacak, hangi tarihte? İkili eğitim ne zaman ve nasıl olacak? MEB 2020 Okulların açılış tarihi...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA