Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnternet kullanıcılarına vergi müjdesi

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, internet için ‘yakında güzel haberlerimiz olacak’ dedi. Bakanlığa yakın kaynaklardan elde edilen bilgiye göre ‘güzel haber’ Özel İletişim Vergisi’yle ilgili. Sabit ve te yüzde 5 olarak uygulanan ÖİV’nin kaldırılması için çalışma yapılıyor.

Giriş Tarihi: 1.3.2013 09:37 Güncelleme Tarihi: 1.3.2013 09:39
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın Barselona'daki Dünya Mobil Kongresi'nde sinyalini verdiği vergi iyileştirmesinin detayları belli oldu. Bakan Yıldırım'ın "Yakında güzel haberlerimiz olacak" sözlerine karşılık Bakanlık üst düzey kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bu müjdenin altında mobil ve sabit internette yüzde 5 olan Özel İletişim Vergisi'nin (ÖİV) kalkması yatıyor. İndirim paketinin, Meclis gündeminde bekleyen iki torba yasaya dahil edilmesi ya da ayrı bir 'internet' torba yasasıyla gündeme getirilmesi bekliyor.


BİLGİ TOPLUMUNA GEÇİŞ

Star gazetesinden Yelda Şumnulu'nun haberine göre; sektör yetkilileri de vergilerdeki bu iyileştirmenin Türkiye'nin bilgi toplumuna geçişini hızlandıracağını söylediler. Bakanlık üst düzey kaynaklarından edinilen bilgiye göre 'kısa' bir süre içinde Meclis'e gelecek torba yasa ile uzun süredir beklenen indirim gerçekleştirilecek. Bakanlık "Biz Türkiye'de çok iyi bir internet altyapısının olduğu ve bunun önündeki tüm engellerin kalkarak internetin gelişmesini istiyoruz" görüşünde bulundu. GSMA için Deloitte tarafından yapılan en son kıyaslama çalışmasına göre de Türkiye'deki mobil telekomünikasyon sektöründe vergiler, araştırmaya dahil edilen 11 global ülke arasında en yüksek oranda.

Kaynak: Star
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnternet kullanıcılarına vergi müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN