Özyurtlar'dan proje atağı

İmar kriziyle sıkıntılı günler geçiren Esenyurt'ta yara almadan çıkan Özyurtlar İnşaat, ikisi bölgede biri Beylikdüzü'nde olmak üzere üç konut projesi birden hayata geçirmek için kolları sıvadı

Giriş Tarihi: 11.9.2013
İmar sorunu nedeniyle binlerce konut mağdurunun ortaya çıktığı Esenyurt'ta planların hazırlanmasıyla yeni bir sürece girildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 1/5000'lik, Esenyurt Belediyesi'nin de 1/1000'lik planlarını hazırladığı ilçede, mağduriyetlerin giderilmesi için top firmalara atıldı. Şu anda planların askıda bulunduğu Esenyurt'ta önümüzdeki günlerde projeler için ruhsatlar alınmaya başlanacak. Esenyurt'ta gerçekleştirdiği projelerle tanınan Özyurtlar İnşaat, bu süreçten yara almadan çıkan firmalardan biri. Sorunlu projelerinde yaklaşık bin 350 konuttan, 350'sinin parasını iade eden Özyurtlar, bölgede yeni projelerini de satışa çıkarmaya başladı.

ÜÇ YENİ PROJE
Özyurtlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, ikisi Esenyurt, biri Beylikdüzü'de olmak üzere 3 projeyi satışa çıkardıklarını söyledi. Özyurt, projeler hakkında şu bilgileri verdi:
N5 Suites, Beylikdüzü'nde otel ve rezidans konseptinde inşa ediliyor. 16 katlı projede 132'si otel odası, 190'ı daire, 8'i dükkân olmak üzere toplam 330 bağımsız bölüm bulunuyor. 132 odalı N5 Suites Otel'de 101 adet stüdyo ve 31 adet de 1+1 daire de yer alıyor. Projede yer alan stüdyo daireler 40 metrekare büyüklüğünde. 1+1 dairelerin büyüklüğü ise 75 ve 87 metrekare arasında değişiyor. N5 Suites'in şuana kadar yüzde 20'sini sattık. Metrekare fiyatlarımız ise 3 bin 500-4 bin lira arasında değişiyor.
Esenyurt'ta 7 dönüm arazi üzerinde inşa edilen NCadde ise tek blokta 16 kattan oluşuyor. Burada 112 daire bulunuyor. Bir ay önce satışa çıkmasına rağmen projenin yüzde 25'i satılmış durumda. NCadde'de metrekare fiyatları 2 bin 500 lira seviyesinde.

DAR GELİRLİYE KONUT
NCity Esenyurt projesi 15 dönümlük arazide inşa ediliyor. 15 katlı dört bloktan oluşan NCity Esenyurt'ta 448 daire yer alıyor. Temmuzda satışa çıkan NCity Esenyurt'un şu ana kadar yüzde 40'ını sattık. NCity'de metrekare fiyatlarımız bin 300-bin 400 lira civarında.

BAYRAMPAŞA'YA OTEL YAPACAK
TAMER Özyurt, Bayrampaşa Maltepe'de kentsel dönüşümü desteklemek adına bir otel projesi yapacaklarını söyledi. Özyurt, projeyi ilk etapta rezidans olarak düşündüklerini ancak belediyenin isteği üzerine otele çevirdiklerini anlatarak şu bilgileri verdi: "Uluslararası bir zincirle görüşmelerimiz sürüyor. Projemizin ruhsatını aldık. İnşaatına başlamak üzereyiz. Proje 160 odalı 300 yatak kapasiteli olacak. Arsa sahipleri de otelden hisselerini alacak."

GAZİANTEP'E ALMAN ORTAKLA YATIRIM HAZIRLIĞI
TAMER Özyurt, önümüzdeki yıl ilk kez İstanbul dışına çıkacaklarını belirterek, "Gaziantep'in en büyük projelerinden birini yapacağız. Alman bir grubun yanı sıra Türkiye'nin önde gelen gruplarından biri de yanımızda olacak. 800 konutluk bir proje inşa edeceğiz" dedi. Özyurt, Beylikdüzü'nde de yeni bir projeye başlayacaklarını sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özyurtlar'dan proje atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN