Türkiye'nin en iyi haber sitesi

anne karnında başlıyor

Anne ve baba adaylarından büyük ilgi gören "Süper Çocuk Yetiştirmenin Sırları" isimli kitabın yazarı,Kişisel GelişimUzmanı Turhan Güldaş; geleceğe hazır, mutlu, başarılı, özgüvenli çocuk yetiştirmek isteyenler için tavsiyelerde bulundu.

Kişisel gelişim anne karnında başlıyor

4. MÜZİK, HEM RUHUN HEM DE BEBEĞİNİZİN GIDASIDIR

Hamilelikte müzik çok büyük bir önem taşır. Üçüncü aydan itibaren anne karnındaki bebek artık duymaya başlar. Dışarıdan gelen tüm sesleri algılamaya başladığı için ona hafif müzikler dinleterek, beyin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Özellikle, Mozart ve Beethooven'dan seçeceğiniz parçalar bebeğinizin gelişimine büyük faydalar sağlayabileceği gibi, sakin bir ortamda olmasına yardımcı olacaktır. Çocuk, mutlu ve rahat bir ortamda gerçek dünyaya hazırlanmalı. Stresli, kötü alışkanlıkların olduğu, sürekli gerginliklerin yaşandığı ortamlarda, anne karnında büyüyen çocuk o stresi kendi bünyesine ve karakterine kodlar. Hafif müziğin bu gibi durumlarda çocuğu sakinleştirici özellikleri bulunmaktadır.

5. BEBEĞİNİZLE İLETİŞİM KURUN

Anne ve babanın henüz doğmamış anne karnındaki bebekleriyle konuşmaları ve pozitif olumlamaları bebeği anne karnında rahatlatır, mutlu eder. Anne isterse sırasında çocuğuna kitapokuyabilir. Böylece çocuğun eği¬timine anne karnında başlanarak, gelişimi için ilk adımlar atılmış olur. Anne, çocuk büyüdükten sonra nasıl konuşuyorsa bir şey anlatıyor, açıklıyor, iletişim kuruyorsa hamilelik sırasında da çocukla o iletişimi rahatlıkla kurabilir. Anne bebeğiyle ilk iletişimini kurarken onu beklediğini hissettirebilir. Ona pozitif hislerini gönderebilir. Onu istediğini, özlediğini anlatabilir. Bu konuşmalar bebeği, geleceği ortama hazırlamak için de faydalıdır.

BİZE ULAŞIN