1 yılda 56 kilo verdi!

  • 1
  • 5
1 yılda 56 kilo verdi!
1 yılda 56 kilo verdi!

umhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Cerrahisi Bölümünde hemşire olarak görev yapan 27 yaşındaki Yılmaz, fazla kiloları nedeniyle sağlık sorunları yaşamaya başladı. Nefes almakta güçlük çeken ve doktorların şeker hastası olma yolunda ilerlediğini söylediği Yılmaz, 111 kiloya ulaşınca "mini gastrik bypass" ameliyatı olmaya karar verdi.

  • 2
  • 5
1 yılda 56 kilo verdi!
1 yılda 56 kilo verdi!

CÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr.Mustafa Atabey tarafından gerçekleştirilen ameliyatın ardından 1 yılda 56 kilo veren Yılmaz, rahat hareket etmenin ve doyasıya yürümenin mutluluğunu yaşıyor.

  • 3
  • 5
1 yılda 56 kilo verdi!
1 yılda 56 kilo verdi!

Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl mayıs ayında ameliyat olduğunu ve 1 yılda 111 kilodan 55 kiloya düştüğünü söyledi.

Ameliyat öncesinde günlük hayatındaki aktivitelerin hiçbirini yerine getiremediğini anlatan Yılmaz, "Nefes almakta çok güçlük çekiyordum, topuklu ayakkabı giyemiyordum. Uyurken bile benim için sıkıntı oluyordu. Doktorlarım şeker hastası olma yolunda olduğumu söylediler ve çok tedirgin oldum. Diyabet olmak istemediğim için ameliyat olmaya karar verdim." dedi.

  • 4
  • 5
1 yılda 56 kilo verdi!
1 yılda 56 kilo verdi!

Kiloluyken yürümeye üşendiğini ifade eden Yılmaz, şimdi ise hiç üşenmeden rahat nefes alarak 10 kilometreye kadar yürüyebileceğini dile getirdi.

Yılmaz, servisteki bazı hastalarının zayıfladıktan sonra kendisini tanımakta güçlük çektiğini anlatarak, şunları kaydetti:

"Ameliyat olmadan önce ailemde herkes tepkiliydi. 'Ameliyat olma, diyetle,sporla kilo verirsin, yaşın genç' dediler. Ameliyat olduktan sonra da herkes 'ben de ameliyat olacağım, doktorunla bizi de tanıştır' demeye başladı. Kilolarımı ilk 3 ayda hızlı verdim, sonrasında yavaşladı. İlk ay 11, ikinci ay 9, üçüncü ay 8 kilogram verdim. Sonrasında kademeli olarak yavaşladı. Şimdi ayda 1-2 kilo veriyorum, hedefim ise 50 kiloya düşmek, 1 yılda yarımı kaybettim. Ameliyat olmak isteyenler kesinlikle korkmasınlar ve hiçbir şekilde ertelemesinler."

  • 5
  • 5
1 yılda 56 kilo verdi!
1 yılda 56 kilo verdi!

Ameliyat öncesinde 58 beden giyindiğini ve kıyafet bulmakta sıkıntı yaşadığını da dile getiren Yılmaz, şimdi 40 bedene düştüğünü ve her mağazadan rahatça alışveriş yapabildiğini aktardı.

Yılmaz, eski kıyafetlerinden sadece bir pantolonunu anı olarak sakladığını ve gardırobundaki giysilerini yenilediğini belirtti.

BİZE ULAŞIN