Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve adamları yargılanıyor

Geçtiğimiz Şubat ayında saklandığı gecekonduda yakalanan '' lakaplı ' hakim karşısına çıktı. Başta cinayetler olmak üzere bir çok suçtan yargılanan Arap emrah ve adamları, saldırılarda kullandıkları araçları Alibeyköy Barajı'na atıyorlardı. Sever'in lideri olduğu iddia edilen suç örgütüne yönelik davaya bugün devam edildi. Mahkeme, duruşmada 'Bizden çete olmaz' diyen' Arap Emrah'ın ve 3 sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Arap Emrah ve adamları yargılanıyor

ve Gaziosmanpaşa ilçelerinde çeşitli suçlar işleyen örgütün lideri olduğu iddia edilen '' lakaplı 'in ve örgüt üyelerinin yargılanmasına devam edildi. 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanıklar Emrah Sever, , Kemal Gezer ile Sami Turan, tutuksuz sanıklar ve avukatları hazır bulundu.

Arap Emrah ve adamları yargılanıyor

Duruşmada savunma yapan sanık , "Ben iddianamede birinci eylem olarak gösterilen olayda azmettirici olarak suçlanıyorum. Fatih Demir, benim eskiden tanıdığım ve sevdiğim bir arkadaşımdır." dedi.

Arap Emrah ve adamları yargılanıyor

Vurulduğunda hastaneye ilk giden kişinin kendisi olduğunu söyleyen Sever, "Bu olayda aleyhimize tek delil Burak Irmak'ın beyanlarıdır. Burak Irmak, aleyhimize beyanlarını bir buçuk yıl sonra yapmıştır. Irmak'ın aleyhime olan beyanlarını kabul etmiyorum" diye konuştu.

Arap Emrah ve adamları yargılanıyor

İddianamede kendisine yöneltilen diğer suçlamaları da reddeden sanık Sever, "Örgüt suçlamasına yönelik olarak şunu söylemek isterim ki, ben herhangi bir şekilde örgüt lideri değilim. Diğer sanıklar kesinlikle benim adamlarım değildir. Çete, Emrah'ın adamları gibi suçlamaları kabul etmiyorum. Bizden çete olmaz. Beraatımı talep ediyorum" şeklinde konuştu.

Arap Emrah ve adamları yargılanıyor

Duruşmada savunma yapan diğer sanıklar da beraatlarını talep ederken, avukatları da beraat taleplerini yineledi.

Arap Emrah ve adamları yargılanıyor

Duruşmaya ilişkin görüşü sorulan cumhuriyet savcısı, mütalaa hazırlamak için dosyanın tarafına tevdiini isteyerek, sanıkların üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti nedeniyle tutukluluk hallerinin devamını talep etti.

Arap Emrah ve adamları yargılanıyor

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklar , , Kemal Gezer ile Sami Turan'ın tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

BİZE ULAŞIN