Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir otomobil parasına Doğan aldı!

'ta yaşayan Halit Şeker, arkadaşından esinlenerek Doğan beslemeye karar verdi. Bir otomobil parası harcayıp, 30 bin TL karşılığında yurt dışında özel olarak yetiştirilmiş bir Doğan sahiplendi. Evladı gibi baktığı Doğan'a "Oğlum" ismini verdi. Şeker, bakanlık izni ile Almanya'dan Türkiye'ye getirttiği yırtıcıyı kendisine ait çiftliğinde besliyor. Onun için 5 bin TL harcayarak özel bir kafes yaptırırken, beslenmesi ve bakımı için her ay ortalama 800 TL harcıyor.

Bir otomobil parasına Doğan aldı!

Hayvanları sevdiğini belirten Şeker, "Hobileri olan birisiyim. Doğancılık da bu hobilerimden bir tanesi. Daha önce atlara ve köpeklere karşı hobilerim vardı. Onlara karşı ilgim hala devam ediyor. Doğancılığa bir abimiz sayesinde başladım. Arkadaşım Kartal ve Şahin besliyordu, bende Doğana merak sardım.

Bir otomobil parasına Doğan aldı!

Yaklaşık 1- 1.5 yıldır da besliyorum. Bu gördüğünüz kuş insan eli altında, Almanya da özel olarak yetiştirildi. Bakanlık izni ile Türkiye'ye getirdik. Bu şekilde besliyoruz. Doğanımızı özel olarak getirttim ve adıma kaydettirdim. Doğadan yakalama bir kuş değil, yasal. Türkiye de ruhsatsız şekilde doğadan yakalanmış kuşları besleyenler var. Biz yasal yollardan olsun dedik. "dedi.

Bir otomobil parasına Doğan aldı!

Aylık 800 Lira harcıyor

Doğanı için aylık 800 lira harcadığını belirten Şeker, "Bu hobi biraz maddiyat istiyor. Getirtmesi 2 bin Euro, cihazı 2 bin 300 Euro, yani Türk Lirası ile hesapladığımız zaman sadece 30 bin Lira kuşun cihazı ve getirtmesi tuttu.

Bir otomobil parasına Doğan aldı!

Burada yaptığımız kafes masrafları ve çeşitli masraflar ile 35 Bin Lira civarına mal oldu. Aylık masrafı tükettiği et ve diğer masrafları ile 700- 800 Lirayı buluyor" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN