Türkiye'nin en iyi haber sitesi

başında nöbet tuttular

Cenaze başında nöbet tuttular

Yanlışlık sonucu 'dan alınarak 'da defnedilen 'ün (67) mezardan çıkarılan cenazesi tekrar Adana'ya getirildi. Ailesine teslim edilen Adana'da ikinci kez toprağa verildi.

Cenaze başında nöbet tuttular

'da kalan 'ün (55) cenazesi ise 'a götürülüp defnedildi. 'ün yakınları yeni bir yanlışlık olmaması için tabutun başında nöbet tuttu.

Cenaze başında nöbet tuttular

Şehir Hastanesi'nde tedavi gören soyisimleri aynı olan ve , 2 gün önce yaşamlarını yitirdi. Şaziye Öztürk'ün yakınları, sabah erken saatlerde cenazelerini teslim almak için hastanenin morguna geldi. Morg görevlisi isimleri karıştırınca Şaziye Öztürk'ün yakınlarına yanlışlıkla 16 yıldır yatağa bağımlı yaşayan Saliha Öztürk'ün cenazesini teslim etti.

Cenaze başında nöbet tuttular

Acılı aile, 'ün cenazesini diye Cankıllı Mahallesi'nde toprağa verdi. Saliha Öztürk'ün yakınları da cenazelerini teslim almaya geldiklerinde cenazesinin kendilerine ait olmadığını görünce şok oldu. Durumu hastane yetkililerine bildiren Saliha Öztürk'ün oğlu , cenazelerin karıştığını burada öğrendi.

Cenaze başında nöbet tuttular

Tutanaklara bakan yetkililer, cenazenin 'ün yakınlarına teslim edildiğini tespit etti. Bunun üzerine İritaş, annesinin cenazesini alan kişilere ulaşarak durumu anlattı.

Cenaze başında nöbet tuttular

Olayın ardından Valiliği de konuyla ilgili soruşturma başlattı. Yetkililerin talimatıyla, 'ün 'daki cenazesi mezardan çıkartılarak Adana'ya getirilirken, 'ün cenazesi ise Aksaray'a götürüldü.

Cenaze başında nöbet tuttular

Annelerinin cenazesine kavuşan ve Mehmet İritaş bu kez morg önünde nöbet tuttu. Buruk Mezarlığı'ndaki musalla taşına konulan 'ün torunları ise, tabut başında namazını saatine kadar bekledi.

BİZE ULAŞIN