Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çok konuşulacak karşılaşma

Çok konuşulacak karşılaşma

Cem Hakko- Bettina Hakko: Vakko’nun patronu Cem Hakko ile 23 yıllık eşi, üç çocuğunun annesi Bettina Hakko, 2006 yılının ekim ayında tek celsede boşandı. Kezban Hatemi bu davada Cem Hakko’nun avukatlığını yaptı. Bettina Hakko, boşanma karşılığı 5 milyon TL nakit, 10 milyon 220 bin TL’lik şirket hissesi ve 1 milyon 752 bin TL değerinde gayrimenkul olmak üzere toplam 17 milyon lira tazminat aldı. Hakko Türkiye’de boşanma sonucu alınan en büyük tazminatlardan birini elde etti.

Çok konuşulacak karşılaşma

Sibel Can- Sulhi Aksüt ve Hakan Ural: Sibel Can, Hakan Ural’la boşanırken de, Sulhi Aksüt’le boşanırken de Kezban Hatemi tarafından temsil edildi.

Çok konuşulacak karşılaşma

Hamdi Akın - Şafak Akın : Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın’ın eşi Şafak Akın tarafından açılan boşanma davasında, Hamdi Akın’ın avukatlığını Kezban Hatemi yapıyor. Boşanma henüz gerçekleşmedi, Şafak Akın boşanmak istediği eşinden 100 milyon dolar talep ediyor.

Çok konuşulacak karşılaşma

Onur Ağım- Burcu Ağım: Burcu Ağım, Metrocity Alışveriş Merkezi ile 33 şirketin veliahtı Onur Ağım’a boşanma davası açarak, aylık 50 bin TL nafaka ile 10 milyon avro tazminat istiyor. Dava hâlâ devam ediyor, Onur Ağım’ın avukatı Kezban Hatemi.

Çok konuşulacak karşılaşma

AV. ALTIN MİMİR

1972, Tunceli doğumlu. Çorum Sağlık Meslek Lisesi’ni bitirdikten sonra, hemşire olarak Sağlık Bakanlığı’na bağlı Beyoğlu Devlet Hastanesi’nde görev yaptı. Bu süre içinde gece çalışıp, gündüz okuyarak İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimini tamamladı, bir süre sonra Emek Hukuk Bürosu ismini verdiği hukuk şirketini kurdu. 15 yıllık kariyeri boyunca birçok medeni, ticari ve ceza davasında görev aldı. Adı ilk olarak ünlü kabadayı Dündar Kılıç’ın oğlu Cenk Ali Kılıç’ı savunurken basına yansıdı. Mimir’in en büyük rahatsızlığı ‘mafya avukatı’ olarak anılmak. Zaten bir süre sonra boşanma avukatı olarak ün saldı.

Çok konuşulacak karşılaşma

VAZGEÇİLMEZ KURALLARI 

*  Davayla ilgili çalışmaya başlamadan evvel tarafları dinleyip, hikâyelerini kendi pencerelerinden algılamaya çalışıyor. Taraflara barışmaları, yuvalarını kurtarmaları için biraz süre veriyor ve ciddiyetle düşünmelerini istiyor. 

* Davayı açmadan evvel karşı tarafı arıyor ve çoğunlukla kadın davacıların avukatlığını üstlenmeyi tercih ediyor. 

* Gizli celse talep ediyor; özellikle ailenin çocuğu varsa bu konuda özel bir hassasiyeti var. Para konularının ortalarda bu kadar konuşulmasından rahatsız oluyor.

Çok konuşulacak karşılaşma

* Müvekkilinin boşanma sürecinde kesinlikle basına konuşmasını istemiyor. Böyle bir durumda müvekkilinin maddi ve manevi haklarını derhal koruma altına alıyor. 

* Haklılığına inanmadığı hiçbir davayı almıyor. Kendisi de ne boşanma sürecinde ne de sonrasında aldığı davaya ilişkin demeç vermekten hoşlanmıyor. 

* Davaları anlaşma yoluyla çözmeyi tercih ediyor. Mahkeme sürecinin iki taraf için de yıpratıcı olduğuna inanıyor.

SON DAKİKA