Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evini satmak için geldiği 'da cesedi bulundu!

Evini satmak için geldiği 'da 3 gün önce kaybolan 74 yaşındaki Tanju Erkut'tan acı haber geldi. Yaşlı adamın fotoğrafları sosyal medyadan paylaşıldıktan sonra bir müteahhit polisi arayarak "İnşaat halindeki binada müşteri gezdirirken erkek cesediyle karşılaştığını" söyledi. İhbar üzerine belirtilen adrese giden polis ekipleri, cesedin kayıp olarak aranan Erkut'a ait olduğunu belirledi. Polis ekiplerinin koronavirüs salgını nedeniyle eldiven, maske ve tulum giyerek önlem aldığı görüldü.

Evini satmak için geldiği Datça'da cesedi bulundu!

Muğla'nın ilçesinde, 3 gündür kayıp olarak aranan Tanju Erkut (74), inşaat tuvaletinde ölü bulundu. Kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği tahmin edilen diyabet hastası Erkut'un kesin ölüm nedeni otopsi ile belirlenecek.

Evini satmak için geldiği Datça'da cesedi bulundu!

İstanbul'da yaşayan Tanju Erkut, 2 Haziran günü, damadının satmayı planladığı evin piyasa değerini araştırmak için 'ya geldi. 6 Haziran günü de Bodrum'daki kızının yanına gitmek için feribot bileti aldı.

Evini satmak için geldiği Datça'da cesedi bulundu!

En son, hava muhalafeti nedeniyle seferler iptal edilince, Cumhuriyet Meydanı'ndaki ofise giderek, biletinin tarihini değiştiren Erkut'u bir daha gören olmadı. Valizini de ofise bırakan Erkut'tan haber alamayan ailesi, kayıp başvurusunda bulundu.

Evini satmak için geldiği Datça'da cesedi bulundu!

Polis ve jandarma ile Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Ekipleri (MAG-AME) arama çalışması başlattı. Diyabet hastası olduğu belirtilen Erkut'un fotoğrafları sosyal medyadan paylaşıldı. Arama çalışmaları bugün de sürerken, müteahhit İskender Yalçın, polisi arayıp, İskele Mahallesi Özbel mevkisinde yapımı devam eden inşaatındaki dairelerden birinde, müşteri gezdirdiği sırada erkek cesedi bulduğunu bildirdi.

Evini satmak için geldiği Datça'da cesedi bulundu!

İnşaat giden polis ekipleri, cesedin 3 gündür kayıp olan Erkut'a ait olduğunu belirledi.

Polis ve savcının olay yerindeki incelemeleri sürerken, Erkut'un tuvalet için girdiği inşaatta, kalp krizinden öldüğü tahmin ediliyor.

Tanju Erkut'un kesin ölüm nedeni Muğla Adli Tıp Kurumu'nda yapılacak otopsiyle ortaya çıkacak.

SON DAKİKA