Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haftanın magazin turu 22-28 Mart

 • 1
 • 151
Haftanın magazin turu 22-28 Mart
Haftanın magazin turu 22-28 Mart

Ayşe Özyılmazel İclal Aydın'la konuştu...

Devrimizin hastalıklarından biri de bu; hata arama hastalığı. Karşımızdakinde hele ki başarılı biriyse ufacık da olsa bir hata bulduğumuzda sevincimizden göbek atıyoruz. Bu arada bütün meseleyi kaçırmışız, asıl olanı görmemişiz ne fark eder, hata bulduk ya! Çalsın sazlar, oynasın kızlar!

Şimdi hatalı kulumuz yazar arkadaşım İclal Aydın. Ona 'arkadaşım' diyorum. Medyada 'arkadaşım' demek kolay iş değildir.

"Ayar çekerim görürsün" Pek arkadaş yoktur buralarda. Diyelim menfaat vardır, geçici gruplaşmalar vardır, arkadan vurma vardır, çelme takma vardır, haset vardır, kin vardır, derinden öfke vardır.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

 • 2
 • 151
Haftanın magazin turu 22-28 Mart
Haftanın magazin turu 22-28 Mart

İşte meşhur gözlükler

Herkesin peşinde olduğu 25 gözlükten 9'unu bulduk! İşte Tuğba Erbil'in olay yaratan meşhur gözlükleri... Belki de ilk kez bir boşanma davasına güneş gözlükleri damga vuruyor. Parodiyi başlatanlar ise ünlü Erbil çifti. Tuğba Erbil'in, eşi Mehmet Ali Erbil'e boşanma davası açtığı günden beri bir mal kavgasıdır sürüp gidiyor. Bu kavga öyle bir noktaya vardı ki, boşanmada Tuğba Erbil'in güneş gözlükleri konuşulur oldu.

Değiş tokuş yapalım

Hatırlayacaksınız; "Mehmet Ali tabloları ve gümüş çatal bıçakları ben almayayım diye depoya kaldırmış!" diyen Tuğba Erbil'e, ünlü şovmen şöyle bir yanıt vermişti: "Niye saklayayım? Saklasaydım güneş gözlüklerini saklardım! Bir kadının kaç gözlüğü olabilir! Tam 25 tane Louis Vuitton marka güneş gözlüğü var. Her birinin değeri 2 bin TL. Hepsini verdim. Niye onları saklamadım o zaman?" İşte bu sözlerden sonra günlerdir, Tuğba Erbil'in gözlükleri konuşuluyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde Doğa Rutkay katıldığı bir davette gözlüklerini göstererek; "Benim de çok gözlüğüm var, belki onunla değiş tokuş yaparız" dedi gülümseyerek... Biz de "Acaba Tuğba Erbil'in kaç güneş gözlüğü var?" sorusundan yola çıkarak, arşiv kayıtlarına girdik. (Eylem BİLGİÇ/GÜNAYDIN)

 • 3
 • 151
Haftanın magazin turu 22-28 Mart
Haftanın magazin turu 22-28 Mart

Aldatılma iddiaları yalan!

İşte 'Sondan Sonra' isimli oyundan yer alan ve yönetmenliğinide üstelenen Emre Kınay verdiği röportajda samimi itiraflarda bulundu.

Çok yoğun bir temponunu içindesiniz. Kızınız Duru ile görüşebiliyor musunuz? Aranız nasıl?
Çok iyi. Bu aralar, benimle en büyük sorunu oyunu izleyememek. Çok sinirleniyor bana. Sürekli konuşuyoruz. Bir sıkıntı yok.

Çok etkilendi mi boşanma sürecinden?
Kendisine hissettirmemeye çalışıyoruz. Annesi ve babası olarak onu çok sevdiğimizi biliyor ve devamlı yanındayız. Çok fazla etkilenmedi.

Peki beş sene sonra, "Madem beni çok seviyordunuz, neden ayrıldınız?" derse ne cevap vereceksiniz?
Verecek bir cevabım yok. Hayat diyeceğim sadece. "O bana bunu yaptı, ben ona böyle dedim" gibi bir durum olmadığı için ne anlatacağımı da bilemiyorum. Her şey insanlar için.

Çok şey yazıldı. Aldatma durumu var mı?
Asla söz konusu değil. İddialar yalan... İki taraf içinde öyle bir şey yok. Doğru olmayan şeyler yazıldı. Bu yazılanlar bizi çok üzdü.

Eski eşiniz Emine Ün ile görüşüyor musunuz peki?
Tabii ki arkadaşlığımız devam ediyor. Başka türlüsü mümkün mü? Bizim ortak bir varlığımız var... kızımız Duru'nun mutlu olması ve iyi bir şekilde gelişmesi için kanlı bıçaklı bile olsak böyle bir hakkımız yok! Çünkü o çocuğu biz hayata getirdik, dolayısıyla her zaman onun sorumluluğuyla hareket etmemiz gerekiyor. Emine, örnek bir annedir. Ben de, elimden geldiğince örnek bir baba olmaya, kızımın her şeyiyle yakından ilgilenmeye çalışıyorum

 • 4
 • 151
Haftanın magazin turu 22-28 Mart
Haftanın magazin turu 22-28 Mart

Özgü ekran yıldızı oldu
'Hanımın Çiftliği', Özgü Namal'a birincilik getirdi! Kadın portalı 'iVillage'ın düzenlediği 'Türkiye'nin En Başarılı Kadın Dizi Oyuncusu' anketinde; ikinci de Nurgül Yeşilçay seçildi.

 • 5
 • 151
Haftanın magazin turu 22-28 Mart
Haftanın magazin turu 22-28 Mart

Haluk çizgi film karakteri olacak

Oyuncu Haluk Piyes, çocukların kahramanı olacak. Piyes; İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi tarafından kurulan 'Çocuk Suçlarını Önleme Derneği'nde görev alacak ve çocukları suçtan uzak tutmayı hedefleyecek. Dernek tarafından düzenlenecek her türlü aktivitede de gönüllü olarak yer alacak olan Haluk Piyes'le yapılacak ilk proje, çizgi film karakteri olacak. Piyes, "Çocuk yaşta suç işleyen ve suçları önleme amacıyla kurulan bu projede bulunmaktan gurur ve mutluluk duydum. Seçilecek bir Türk kahramınını çizgi film karakteri olarak canlandıracağım" dedi. (Özlem AVCI/MAGAZİN)

 • 6
 • 151
Haftanın magazin turu 22-28 Mart
Haftanın magazin turu 22-28 Mart

Herkes ‘Ergeç’ kitap kurdu olacak!

Halide Edip Adıvar'ın aynı adlı romanından uyarlanan 'Kalp Ağrısı', atv'de yayınlanıyor. Dizide 'Azize'yi canlandıran Selma Ergeç: Kitap okunmasına katkımız oluyorsa ne mutlu bize! Klasik roman uyarlamalarının ekranlarda ilgi görmesi yapımcıları harekete geçirdi. Bu halkaya en son Halide Edip Adıvar'ın en güzel aşk romanı olarak bilinen 'Kalp Ağrısı' eklendi. atv ekranlarında yayınlanan 'Kalp Ağrısı' büyük ses getirdi.

Büyük bir görev
Daha yayınlanmadan önce bile tanıtımıyla izleyiciler arasında merak uyandıran 'Kalp Ağrısı'nın kitap satışı artarken, dizinin oyuncusu Selma Ergeç, uyarlama dizilerin kitap satışlarına etkisine dikkat çekti. Ergeç şunları söyledi: "Kitap okumayan bir toplumda edebiyat uyarlamalarının yapılması çok güzel. Çünkü 'Kalp Ağrısı' daha yayınlanmadan kitabının yeni basımı çıkmış. İzleyiciler kitap okumaya yönelmiş. Hiç kitap okumayan insanları kitaplara yaklaştırmak açısından dizilerin pozitif bir etkisi oluyor. Diziler dolaylı yoldan insanlara kitap okutuyorsa, büyük bir görevi tamamlamış oluyor diye düşünüyorum." (MERVE YURTYAPAN)

 • 7
 • 151
Haftanın magazin turu 22-28 Mart
Haftanın magazin turu 22-28 Mart

Lugano'nun derbi öncesi aile saadeti

Fenerbahçeli futbolcu Diego Alfredo Lugano, bugün oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisi öncesi, eşi ve çocuklarıyla Maslak TİM'de sahnelenen 'Jump' gösterisini izledi. Eşi Carina, çocukları Nico ve Tiago ile birlikte gösteriyi izlerken oldukça keyiflenen Lugano, moral depoladı. Çocuklarıyla birlikte kahkahalar atan Lugano; sırtta taşınan beyaz saçlı oyuncuya çok güldü. (Yüksel Yavuz/MAGAZİN)

BİZE ULAŞIN